ATP Rio de Janeiro: udany rewanż Norriego na Alcarazie
sirobi 2021

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.02.2023, 00:45

Cameron Norrie wygrał turniej ATP 500 w Rio de Janeiro. Brytyjczyk pokonał 5:7, 6:4, 7:5 Carlosa Alcaraza i zrewanżował się Hiszpanowi za porażkę w Buenos Aires.

Skład finału w Rio de Janeiro był identyczny jak ten z Buenos Aires. Przez pierwsze półtora seta zapowiadało się na podobne rozstrzygnięcie do tego sprzed tygodnia. W pierwszej partii długo Norrie ratował się z opresji i trzymał podanie, ale w dwunastym gemie Alcaraz wykorzystał drugiego setbola. Drugiego seta Hiszpan rozpoczął od przełamania. Od stanu 3:0 nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji.

Młodszy z tenisistów do końca odsłony wygrał tylko jednego gema, ulegając 4:6. Początek decydującej partii znów należał do wicelidera rankingu. Alcaraz wyszedł na prowadzenie 2:0, ale kilkanaście minut później było 3:3. Hiszpan odczuwał problemy zdrowotne i kontrolę nad spotkaniem przejął jego rywal. Norrie przełamał w jedenastym gemie i po zmianie stron wykorzystał drugiego meczbola. Dla Brytyjczyka był to pierwszy triumf w sezonie.

Cameron Norrie (GBR) [2] - Carlos Alcaraz (ESP) [1]: 5:7, 6:4, 7:5