WTA Merida: pogromczyni Linette uległa w finale
Malrite/Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 27.02.2023, 10:07

Camila Giorgi pokonała w finale Rebecce Peterson 7:6(3), 1:6, 6:2 podczas zawodów WTA 250 w meksykańskiej Meridzie. Dla Włoszki to piąty tytuł w karierze, który pozwolił jej przesunąć się na 45. w rankingu WTA.

Droga do finałowego pojedynku dla obydwu zawodniczek nie należała do najłatwiejszych. Żadna z nich nie była w tych zawodach rozstawiona, a co więcej Rebecca Peterson musiała przebijać się do drabinki głównej przez kwalifikacje. Szwedka rozkręcała się ze spotkania na spotkanie, a w ćwierćfinale wyeliminowała z turnieju rozstawioną z numerem "1" Magdę Linette. Z kolei Camila Giorgi w drodze do decydującego meczu odprawiła m.in. Sloane Stephens czy Katerinę Siniakovą.

Początek meczu należał do Peterson, która była na świetnej drodze do wygrania pierwszej partii. Od momentu, kiedy Szwedka serwowała po seta i prowadziła 30:0 nastąpiła gwałtowna zmiana na korcie. Inicjatywę przejęła Giorgi, która najpierw odrobiła straty, a kilka chwil później była stroną dominującą w rozgrywce tiebreakowej. W drugiej części ogromnej przewagi tym razem nie roztrwoniła pogromczyni Magdy Linette. Set był przeciwieństwem pierwszej odsłony i trwał niewiele ponad pół godziny, a zakończył się rezultatem 6:1.

Gdy 27-latka pewnie zdobywała kolejne punkty, wydawało się, że za moment sięgnie po tytuł. Seria wygranych zakończyła się przy stanie 2:0 i była na tyle bolesna, że Giorgi do końca meczu nie pozwoliła rywalce na zbyt wiele, wygrywając pozostałe sześć gemów. Tym samym Giorgi odnotowała swój piąty triumf w karierze, który pozwolił jej przesunąć się o ponad 20 "oczek" na 45. miejsce. Na skok w rankingu nie może narzekać również Peterson, bowiem punkty za przegrany finał pozwoliły jej powrócić do pierwszej setki (ze 140. na 99.).

Camila Giorgi (ITA) - Rebecca Peterson (SWE)[Q] 7:6(3), 1:6, 6:2