Piłka ręczna – Liga Niemiecka: cały czas tłoczno na szczycie tabeli
Pixabay

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 27.02.2023, 23:02

Aktualny sezon Bundesligi przypomina wyścig, który może rozstrzygnąć się w dosłownie ostatnich sekundach. Póki co na prowadzeniu cały czas znajduje się Fuechse Berlin, jednak rywale nie zamierzają odpuszczać. Co działo się w 21. kolejce?

Liderzy tabeli z Berlina podejmowali dziewiąte MT Melsungen - klub, w którym na co dzień gra Adam Morawski. Polski bramkarz nie zaliczył jednak tego wieczoru do udanych. Jego drużyna przegrała aż 25:35, a on sam uzyskał tylko 25% skuteczności obron. Mecz wyglądał na wyrównany jedynie do 10. minuty. Od tamtej pory gospodarze zbudowali trzybramkową przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Najbardziej przyczynili się do tego Milos Vujovic oraz Mijajlo Marsenic, którzy łącznie zdobyli aż 17 bramek.

Fuechse Berlin - MT Melsungen 35:25 (17:13)

To nie koniec polskich wątków, bowiem dwóch naszych reprezentantów stanęło po przeciwnych stronach barykady. Lipsk Macieja Gębali mierzył się z Magdeburgiem Piotra Chrapkowskiego i o dziwo, to mistrzowie Niemiec wyszli z tego pojedynku na tarczy. Zaważył o tym zwłaszcza okres po 40. minucie, w którym gospodarze dwa razy z rządu przejęli piłkę i wyprowadzili bezbłędne kontrataki. Magdeburg nie zdążył się po tym pozbierać i nie pomogła nawet rewelacyjna forma Kaya Smitsa (11 bramek). Maciej Gębala raz wpisał się na listę strzelców. Po tej porażce Magdeburg plasuje się na czwartym miejscu, jednak ma dwa mecze zapasu. Lipsk natomiast wskoczył na ósme miejsce.

SC FDHfK Leipzig - SC Magdeburg 33:32 (15:16)

Rhein-Neckar Löwen nie zamierza opuszczać podium, co udowadniają w takich meczach jak ten z FRISCH AUF! Göppingen. Przed pierwszym gwizdkiem ta rywalizacja miała jednego faworyta, jednak nie wiele brakowało, żeby doszło do sensacji. W 52. minucie ekipa z Göppingen prowadziła 22:20. Co więcej, przez następne dwie minuty grała w przewadze za sprawą kary dla Ymira Gislasona. Wydawało się, że nic nie powstrzyma gospodarzy przed zgarnięciem kompletu punktów, jednak na ich drodze stanął rewelacyjny Albin Lagergren. Szwed zdobył 4 bramki w cztery minuty, dzięki czemu to goście cieszyli się z triumfu.

FRISCH AUF! Göppingen - Rhein-Neckar Löwen 25:27 (14:13)