ATP Dubaj: Zieliński kończy przygodę z turniejem
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 01.03.2023, 13:45

97 minut, tyle potrwała przygoda z tegorocznymi zawodami ATP 500 w Dubaju Jana Zielińskiego. Polak wraz ze swoim partnerem Hugo Nysem przegrali z parą Fabrice Martin i Maxime Cressy 3:6, 6:7(13).

Jan Zieliński oraz Hugo Nys w pierwszej rundzie gry podwójnej natrafili na duet, który po raz pierwszy wspólnie rywalizował w oficjalnych zawodach. Mowa o parze Fabrice Martin i Maxime Cressy. Mimo braku zgrania francusko-amerykański debel bardzo szybko zagwarantował sobie sporą zaliczkę. Trzygemowa przewaga utrzymywała się do końca seta, a niżej notowani zwyciężyli 6:3.

W drugiej odsłonie breakpointy były rzadkością, a obie pary dominowały przy swoich podaniach. Taki obrót spraw doprowadził do tiebreaka. W nim początkowo lepiej prezentowali się Polak i Monakijczyk, którzy doczekali się trzech piłek setowych. W kluczowym momencie finalistów Australian Open zawiodła koncentracja, a rywale doprowadzili do remisu. Zażarta walka toczyła się kilkanaście kolejnych minut, a obie pary co raz zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się Martin i Cressy, którzy wykorzystując trzecią piłkę meczową zwyciężyli 15:13.

Fabrice Martin/Maxime Cressy (FRA/USA) - Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON)[4] 6:3, 7:6(13)