Liga Mistrzyń CEV: koniec turnieju dla ŁKS-u
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 01.03.2023, 19:37

Łodzianki bardzo ambitnie walczyły w Stambule, ale to nie wystarczyło, aby pokonać Turczynki. Tym samym to Vakifbank awansował do ćwierćfinału.

Siatkarki ŁKS Commercon Łódź przegrały przed własną publicznością 0:3 i do Stambułu wybierały się z trudnym zadaniem. Polski zespół musiał wygrać 3:0 lub 3:1, aby nadal liczyć się w walce o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Trzeba przyznać, że ŁKS w Turcji prezentował się z dobrej strony, lepszej niż tydzień wcześniej w Polsce. Początkowo łodzianki prowadziły w Stambule. Od stanu 10:10 na prowadzenie wyszły gospodynie, choć ekipa z Polski nie odpuszczała. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi niż dwa punkty. I tak to trwało przez całą partię. Ostatecznie te dwa "oczka" więcej na swoim koncie zapisały siatkarki Vakifbanku i to one objęły prowadzenie w całym meczu.

Drugi set zaczął się zdecydowanie lepiej dla miejscowych, które z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Było już 18:9 dla gospodyń i nic nie wskazywało, żeby miały mieć jakiekolwiek problemy z łatwym zwycięstwem i zakończeniem dwumeczu. W tym momencie do gry zerwały się łodzianki, które seriami zaczęły zmniejszać stratę. Ta pogoń ŁKS-u była na tyle skuteczna, że łodzianki miały nawet piłkę setową przy stanie 25:24. Ostatecznie Vakifbank wygrał 28:26 i prowadził już 2:0, a to oznaczało, że Turczynki zapewniły sobie awans do ćwierćfinału.

W kolejnej partii gospodynie wyszły już w nieco innym zestawieniu. Obraz gry się jednak za bardzo nie zmienił i po raz kolejny była to zacięta rywalizacja. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale od stanu 14:14 przewaga była już po stronie Vakifbanku. ŁKS jeszcze raz doprowadził do remisu, ale to było maksimum. Końcówka należała do Turczynek, które zakończyły spotkanie w trzech setach.

Vakifbank Stambuł - ŁKS Commercon Łódź 3:0 (25:23, 28:26, 25:23)
Vakifbank: Egonu, Gunes, Braga, Ogbogu, Gulubay, Bajema, Aykac (libero) oraz Cebecioglu, Karutasu, Ozbay.
ŁKS: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Ratzke, Scuka, Maj-Erwardt (libero) oraz Piasecka.