Premier League: Arsenal rozbił Everton
Sabi Singh

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.03.2023, 23:02

Arsenal pokonał 4:0 Everton w zaległym meczu 7. kolejki Premier League. Tym samym "Kanonierzy" powiększyli przewagę nad Manchesterem City do pięciu punktów.

Pierwsze kilkanaście minut zapowiadało, że spotkanie może przypominać starcie na Goodison Park sprzed miesiąca. Wtedy Arsenal nie potrafił pokonać szczelnej, kompaktowej defensywy Evertonu i przywiózł z Liverpoolu zero punktów. Tym razem jednak pod koniec inauguracyjnej części gry gracze Mikela Artety pokonali Jordana Pickforda. W 40. minucie wynik strzałem na bliższy słupek otworzył Bukayo Saka. Ten sam zawodnik pięć minut później zabrał piłkę Idrissy Gueyowi i wysunął Gabrielowi Martinellemu, który podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron lider zdominował rywala. W 71. minucie było już 3:0 po trafieniu Martina Odegaarda. Ofensywni zawodnicy Arsenalu nieznacznie mylili się albo skutecznie ich próby bronił Pickford. Szczęście po raz drugi wpisać się na listę strzelców miał Martinelli, który w 80. minucie ubiegł obrońcę i umieścił piłkę w siatce. Kolejny brak zdobyczy punktowej zostawiał Everton w strefie spadkowej.

Arsenal - Everton: 4:0 (2:0)

Bramki: 40' Saka, 45+1', 80' Martinelli, 71' Odegaard

Arsenal: Ramsdale - White, Gabriel, Saliba, Zinchenko (82' Tierney) - Odegaard, Jorginho (46' Partey), Xhaka (72' Vieira) - Saka (82' Smith-Rowe), Trossard (72' Nketiah), Martinelli

Everton: Pickford - Coleman (61' Godfrey), Keane, Tarkowski, Mykołenko - Iwobi, Doucoure (79' Davies), Gueye (46' Holgate), Onana, McNeil - Maupay (61' Gray)

Żółte kartki: 52' Tarkowski, 66' Godfrey

Sędzia: Michael Oliver