Liga Mistrzyń CEV: Fenerbahce za mocne dla Chemika
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 02.03.2023, 18:28

Siatkarki Chemika Police nie zdołały pokonać Fenerbahce Stambuł w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzyń i to Turczynki awansowały do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika Police przegrały we własnej hali 2:3 i aby awansować do ćwierćfinału, to musiały wygrać w Stambule z Fenerbahce. Zwycięstwa 3:0 i 3:1 dawały awans polskiej drużynie. Przy wygranej Chemika 3:2 rozgrywany byłby jeszcze złoty set.

Początek pierwszej partii zdecydowanie lepiej układał się dla gospodyń i Fenerbahce po kilku minutach prowadziło już 7:3. Turczynki prowadziły już nawet 17:11 i pewnie zmierzały po triumf, ale właśnie w tym momencie licznik po ich stronie się zablokował. Do odrabiania strat rzuciły się zawodniczki Chemika i zdobyły sześć punktów z rzędu doprowadzając do remisu 17:17. Kibice oglądali zaciętą końcówkę, ale na swoją korzyść rozstrzygnęły miejscowe siatkarki.

Drugi set zaczął się bardzo podobnie, także było 7:3, a po kilku minutach nawet 11:4. I ponownie Chemik musiał gonić. Tym razem nie było happy endu w postaci chociażby remisu. Fenerbahce kontrolowało przebieg gry i zakończyło tego seta 25:19.

Dopiero w trzeciej partii przyszło przełamanie na korzyść ekipy z Polski. Tym razem to Chemik zaczął bardzo skutecznie, było już 9:3 dla naszych siatkarek. Turczynki próbowały zmniejszać różnicę, maksymalnie zbliżyły się na trzy punkty. Na szczęście w końcówce policzanki nie dały się dogonić i mogły cieszyć się z wygranego seta i pozostać w grze.

Początek czwartej partii był dość nierówny, najpierw seria punktów gospodyń, później doprowadzenie do remisu przez Chemik, aby ponownie to Turczynki uzyskały kilka oczek przewagi. Ta różnica nie była duża, bo momentami policzanki zbliżały się na dwa punkty. Jednak druga część tego seta należała już do Fenerbahce, które zaczęły powiększać swoją przewagę. Ostatecznie wygrały 25:18 i 3:1 w całym spotkaniu. To Fenerbahce zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń, a policzanki kończą swoją przygodę z europejskimi pucharami.

Fenerbahce Opet Stambuł - Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18)
Fenerbahce: Diken, Erdem, Silva Carneiro, Fedorovtseva, Vuchkova, Vargas, Orge (libero) oraz Kalac, Lazareva, Unal.
Chemik: Czyrniańska, Korneluk, Brakocevic-Canzian, De Souza, Wasilewska, Łukasik, Stenzel (libero) oraz Mędrzyk, Połeć.