Lekkoatletyka - HME: wpadka Haratyka, Borkowski i Rozmys z awansem
KowalskyPhotos

Lekkoatletyka - HME: wpadka Haratyka, Borkowski i Rozmys z awansem

  • Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 02.03.2023, 21:20

Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule można uznać za otwarte. W czwartkowy wieczór rozgrywane były jedynie eliminacje w różnych konkurencjach. Michał Rozmys i Mateusz Borkowski wywalczyli awans do dalszej fazy. Dużym zaskoczeniem była wpadka Michała Haratyka  w pchnięciu kulą. 

 

Główne wydarzenia na hali w Stambule rozgrywały się we czwartek na bieżni. W eliminacjach na 800 metrów mogliśmy śledzić zmagania naszych zawodników. Mateusz Borkowski popisał się genialnym finiszem i bez problemu awansował do dalszej fazy zmagań z pierwszego miejsca. Tuż przed biegiem odpadł mu najgroźniejszy rywal, czyli Mark English. Dużym zaskoczeniem było odpadnięcie lidera europejskich tabel Belga Tibo De Smeta, który w swoim biegu zajął dopiero trzecią pozycję. Niestety na pierwszej rundzie musiałby pożegnać się z Turcją Angelika Sarna oraz Margarita Koczanowa. Bliżej awansu była druga z Polek, która straciła jedynie 0,2 sekundy do drugiego premiowanego miejsca. Na bieżni mogliśmy obserwować również Michała Romysa na dystansie 1500 metrów. Polak pobiegł w drugim biegu i przeciął linię mety jedynie za Pietro Arese. Włoch wyprzedził Polaka o 0,007 sekundy. Druga pozycja również zagwarantowała awans do dalszej fazy mistrzostw, co było głównym celem naszego zawodnika. 

 

Niestety wpadkę zaliczył Michał Haratyk. Polski kulomiot próbuje wrócić do przyzwyczajonej solidności oraz wysokiej dyspozycji. Polak trzykrotnie spalił swoje podejścia, lecz gdyby były mierzone również nie uzyskałby awansu do konkursu głównego. Konrad Bukowiecki odpuścił start w Stambule ze względu na drobny uraz. Kwalifikacje wygrał Zane Weir z wynikiem 21,46 m. Włoch ustanowił tym samym najlepszy rezultat europejskiego zawodnika w eliminacjach w jakiejkolwiek imprezie halowej. Ponad 21 metrów pchnęli również Filip Mihaljević oraz Leonardo Fabbri.

 

PEŁNE WYNIKI

Mateusz Kirpsza – Poinformowani.pl

Mateusz Kirpsza

Pismak nie gardzący żadną formą sportu. Uwielbiający nie tylko aktywność fizyczną, lecz również dobrą rockową muzykę i książkę.