EHF Liga Mistrzów: Barcelona minimalnie lepsza w hicie
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 02.03.2023, 22:15

Barcelona pokonuje Łomżę Industrię Kielce 31:32 i przypieczętowuje zwycięstwo w fazie zasadniczej grupy B Ligi Mistrzów szczypiornistów. Zwycięski rzut wykonał Timothey N'guessan.

Wynik spotkania celnym rzutem otworzył Timothey N'guessan i przez pierwsze siedem minut wynik oscylował w okolicy remisu. Pierwszy atak gości na zwycięstwo miał miejsce przy stanie 3:4. Wówczas po obu stronach skuteczność była fatalna, ale to polski zespół wyglądał na boisku gorzej. Na czwartą bramkę mistrzowie Polski czekali blisko siedem minut! W tym czasie Hiszpanie wysforowali się na prowadzenie 3:7. Łomża Industria Kielce ruszyła w pogoń po rzucie Alexa Dujszebajewa na 5:9. Wówczas gospodarze rzucili cztery kolejne bramki i do odrobienia pozostała im już jedna bramka. Pierwsza połowa nie przyniosła już żadnych niespodziewanych obrotów i Barca na półmetku prowadziła 12:13.

Już na początku drugiej części meczu gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramka Elliota Stenmalma dała remis, a chwilę później Miguel Sanchez-Migallon rzucił bramkę na 14:13. Kielczanie powoli budowali przewagę i wyszli nawet na prowadzenie 20:17. Kolejna część stała jednak pod znakiem pogoni Barcelony, która na piętnaście minut przed końcem doprowadziła do remisu 23:23. Na ponowne prowadzenie wyszli dopiero w końcówce, bo na niespełna cztery minuty przed końcową syreną. Kielczanie walczyli jak równy z równym, ale to 21-krotny mistrz Hiszpanii za sprawą skutecznego rzutu Timothey'a N'guessana w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Łomża Industria Kielce - Barcelona 31:32 (12:13)

Kielce: Moryto 8, Sićko 5, A. Dujszebajew 5, Tournat 3, D. Dujszebajew 3, Stenmalm 2, Karalek 2, Kounkoud 1, Wiaderny 1, Sanchez-Migallon 1, Gębala, Olejniczak, Karacić, Nahi, bramkarze: Kornecki 1/13, Wolff 8/27,

Barcelona:  N'Guessan 6, Richardson 4, Wanne 4, Janc 3, Fabregas 3, Frade 3, Makuc 2, Soler Biescas 2, Dika 2, Carlsbogard 2, Gomez Abello 1, Goncalves, Thiagus dos Santos, Pérez de Vargas 4/16, Nielsen 6/25