Liga Mistrzyń CEV: Developres w ćwierćfinale! Wygrały cztery sety w jednym meczu
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 02.03.2023, 23:16

Siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów po nieudanym meczu wyjazdowym z La Cannet odrobiły wszystkie straty i wygrały także tzw. "złotego seta" awansując do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Już w pierwszej partii rzeszowianki pokazały, że nie należy ich spisywać na straty. W ekipie Volero Le Cannet było dużo niedokładności, a to bez litości wykorzystywały gospodynie. Tak oto już na początku wyszły na prowadzenie 11:5, a w kolejnych setach stopniowo powiększały swoją przewagę kończąc partię 25:15.

Zdecydowanie bardziej wyrównane były kolejne partie. W drugim secie rzeszowianki prowadziły niemal całą partię, ale w końcówce choć gospodynie prowadziły 24:22 to francuski zespół zdołał doprowadzić do gry na przewagi. Po długiej rywalizacji górą były siatkarki DevelopRESu.

W trzeciej części meczu po raz pierwszy na dłużej prowadzenie uzyskały siatkarki Volero La Cannet. W kluczowym momencie prowadziły 15:10, ale wówczas gospodynie zaczęły pogoń, która przedłużyłaby ich szanse na ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. Gospodynie doprowadziły do remisu 18:18, a potem po krótkiej grze na przewagi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Decydująca partia dał radość fanom zgromadzonym na Hali Podpromie. Rzeszowianki wygrały złotego seta po zaciętej walce 15:13 prowadząc już minimalnie przy zmianie stron 8:7. MVP spotkania została Gabriela Orvosova (26 punktów). Skuteczna była także Jelena Blagojević (14 punktów). Wśród przyjezdnych najwięcej punktów zdobyła Wita Jakimowa (17).

Developres Bella Dolina Rzeszów – Volero Le Cannet 3:0 (25:15, 29:27, 26:24); złoty set –15:13