Euroliga: porażka lidera
Flickr/Karl Baron

• Data publikacji: 03.03.2023, 22:30

W ramach 26. kolejki Euroligi nie zabrakło ciekawych spotkań. Jednak nie rozegrano żadnego meczu między drużynami ze ścisłej czołówki tabeli. Po zwycięstwa sięgnęły m.in. Barcelona, Real Madryt i AS Monako, a Olympiakos przegrał w Mediolanie.

Najciekawiej zapowiadał się mecz czwartego w tabeli AS Monako z Maccabi Tel Awiw walczącym o fazę play-off. Gospodarze błyskawicznie zdobyli kilkanaście punktów przewagi i po pierwszej kwarcie prowadzili 30:17. Maccabi nie dało za wygraną i dogoniło rywali. O wszystkim zdecydowała czwarta odsłona, w której zespół z Tel Awiwu miały problemy ze skutecznością. Monako wygrało tę kwartę aż 28:8, a cały mecz 86:67. Liderem nie jest już Olympiakos, który przegrał po raz pierwszy po siedmiu zwycięstwach z rzędu. Drużyna z Pireusu uległa na wyjeździe 62:83 EA7 Emporio Armani Mediolan. Greckiemu zespołowi brakowało skuteczności. Gospodarze zagrali znakomicie w drugiej połowie. W całym meczu trafili 12 trójek i mieli 60% skuteczności w rzutach za dwa punkty.

Po 18 wygranych (tak jak Olympiakos) mają Real Madryt i Barcelona, które w tej kolejce pokonały odpowiednio LDLC Asvel Villeurbanne i Żalgiris Kowno. Ekipa z Madrytu jest liderem, gdyż ma najmniej porażek (zaległy mecz z Anadolu). Dalej w tabeli plasują się AS Monako i Fenerbahce, które zwyciężyło 104:72 z Virtusem Segafredo Bolonia. Serii porażek nie może przełamać Panathinaikos. Zespół Mateusza Ponitki przegrał 82:87 z Anadolu Efez. Polski koszykarz zdobył osiem punktów. Ważnym wydarzeniem był pierwszy euroligowy mecz Facundo Campazzo w barwach Crveny Zvezdy Belgrad. Argentyńczyk zdobył 16 punktów, a jego ekipa przegrała 80:87 z Bayernem Monachium. Niemiecki zespół wygrał pierwszy mecz po czterech porażkach.