Planica 2023: Riiber z kompletem złotych medali
Flawia Krawczyk

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 04.03.2023, 16:08

W kombinacji norweskiej mistrzostwa świata w Planicy należały do Jarla Magnusa Riibera. Norweg zdobył komplet czterech złotych medali, a w rywalizacji na skoczni dużej zdeklasował resztę stawki.

Swój mistrzowski kunszt Jarl Magnus Riiber zademonstrował na skoczni, gdzie huknął 147 metrów i wypracował sobie 36 sekund przewagi nad słabiej biegającym Japończykiem Ryotą Yamamoto (140 m). Trzeci Estończyk Kristjan Ilves tracił już ponad minutę po skoku na odległość 139,5 m. Andrzej Szczechowicz wypadł bardzo słabo, uzyskując 99 m. Dało mu to przedostatnie 47. miejsce ze stratą 6:31.

Wyniki serii skoków

Bieg był już tylko formalnością dla Riibera. Po trzech rundach Norweg miał ponad półtorej minuty przewagi nad drugim zawodnikiem i na ostatnim okrążeniu mógł cieszyć się i fetować zwycięstwo. Yamamoto i Ilves nie obronili swoich przewag ze skoczni i nie stanęli na podium. Estończyk finiszował czwarty, gdyż został wyprzedzony przez Jensa Luraasa Oftebro i Johannesa Lampartera. Oftebro był mocniejszy i Norwegowie mogli cieszyć się z dubletu. Lider Pucharu Świata sięgnął po brąz. Andrzej Szczechowicz wyprzedził jednego rywala i zajął 46. miejsce.