TAURON Liga: Chemik z kolejnym zwycięstwem
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 04.03.2023, 20:44

Siatkarki MKS-u Kalisz starały się postawić faworyzowanemu Chemikowi, ale policzanki zakończyły spotkanie w trzech setach.

Bardzo dobrze w mecz weszły gospodynie, które po kilku minutach prowadziły już 5:0. Ale tej przewagi nie utrzymały i zawodniczki z Kalisza po chwili doprowadziły do remisu 5:5 i można było zacząć mecz od nowa. Od tego momentu inauguracyjna partia była już bardziej wyrównana, z lekkim wskazaniem na policzanki. Goście na pierwsze prowadzenie wyszły po dobrej zagrywce Karoliny Fedorek 13:12. Jednak kolejne sześć punktów to seria miejscowych, głównie za sprawą Natalii Mędrzyk i to ponownie Chemik był na prowadzeniu z pięcioma punktami przewagi. W końcówce zawodniczki z Kalisza już nie zdołały odrobić strat i policzanki wygrały 25:19.

W drugim secie już od samego początku było wyrównanie. Częściej nawet przyjezdne wychodziły na prowadzenie. Jednak od stanu 5:5 minimalną przewagę uzyskały zawodniczki Chemika. Rywalki jednak nie odpuszczały i były w stanie doprowadzić do remisu 17:17. W końcówce tym razem główną rolę odgrywała Martyna Łukasik, choć wspierały ją koleżanki i dzięki temu policzanki prowadziły już 2:0.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dość długo prowadziły. W tym secie z dobrej strony pokazały się Karolina Drużkowska, Aleksandra RasińskaZuzanna Kuligowska, a MKS prowadził nawet 16:9. To jednak było za mało, aby pokonać policzanki chociażby w pojedynczym secie. Od tego stanu aż 12 punktów z rzędu zdobyły siatkarki Chemika i wyszły na prowadzenie 21:16. W tej serii bardzo dobrze grały Agnieszka Korneluk i Martyna Łukasik, a swoje punkty dokładała także Jovana Brakocevic-Canzian, która ostatecznie została wybrana MVP całego meczu. W samej końcówce przyjezdne starały się gonić, ale bezskutecznie. Chemik wygrał w trzech setach.

Grupa Azoty Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
Chemik: Połeć, de Sousa, Łukasik, Korneluk, Brakocevic-Canzian, Mędrzyk, Stenzel (libero) oraz Cipriano, Kowalewska.
MKS: Kuligowska, Fedorek, Grabka, Drużkowska, Efimienko-Młotkowska, Rasińska, Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Wójcik, Bartkowska.
MVP: Jovana Brakocevic-Canzian