Narciarstwo alpejskie - PŚ: austriackie podium w Kvitfjell. Ortlieb wygrywa

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 05.03.2023, 12:05

Austriaczka Nina Ortlieb wygrała niespodziewanie niedzielny supergigant w ramach alpejskiego Pucharu Świata w norweskim Kvitfjell.

Rywalizację utrudniał zawodniczkom padający śnieg, lecz z czasem warunki na trasie poprawiały się. Najlepiej w tych warunkach poradziła sobie startująca jako trzydziesta pierwsza Austriaczka Nina Ortlieb, która na mecie zameldowała się z czasem 1 minuty, 29 sekund i 25 setnych sekundy, dzięki czemu wygrała po raz drugi w karierze. 2. miejsce ze stratą 0,12 sekundy zajęła startująca jako dwudziesta dziewiąta Austriaczka Stephanie Venier. Blisko pierwszej wygranej w karierze była kolejna z Austriaczek - Franziska Gritsch, która startowała jako dwudziesta szósta. Wówczas prowadzeniem cieszyła się Włoszka Sofia Goggia, którą Austriaczka pokonała o 0,31 sekundy, zaś do najlepszej straciła 0,38 sekundy.

Goggia zajęła ostatecznie 4. miejsce, zaś na 7. pozycji została sklasyfikowana liderka cyklu Amerykanka Mikaela Shiffrin (+ 0,98 s). W rywalizacji wzięła też udział Maryna Gąsienica-Daniel. Polka na mecie zameldowała się z czasem 1 minuty, 31 sekund i 26 setnych sekundy, co dało jej 30. miejsce.