ATP Acapulco: Alex De Minaur triumfuje w Meksyku
DestinationAlan/ Wikimedia

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 05.03.2023, 11:13

Australijski tenisista Alex De Minaur wygrywa turniej w Acapulco. W finale jego rywalem był Amerykanin Tommy Paul.

Obaj tenisiści znaleźli się w finale dość nieoczekiwanie, pokonując przedtem wyżej notowanych rywali. Alex De Minaur w półfinale po niemal trzygodzinnej batalii pokonał Holgera Rune. Tommy Paul rozegrał jeszcze dłuższy pojedynek, w którym jego przeciwnikiem był jego rodak Taylor Fritz.

Pierwszy set meczu finałowego był lepszy dla Amerykanina, który już w czwartym gemie zdołał wykorzystać break-pointa i wyjść na prowadzenie, które ostatecznie dało mu zwycięstwo w secie. Druga partia zaczęła się od bardzo wyrównanej gry. W gemie numer sześć pierwszy raz serwis stracił Paul, lecz już przy kolejnej okazji odrobił stratę. Parę gemów później De Minaur ponownie zdołał przełamać rywala i tym samym wyrównał stan meczu. W decydującej odsłonie Australijczyk zdominował rywala i ekspresowo zwyciężył 6:1, dzięki czemu mógł świętować pierwsze zwycięstwo w turnieju rangi ATP 500.

Tommy Paul (7) [USA] – Alex De Minaur (8) [AUS] 6:3, 4:6, 1:6