Lekkoatletyka - HME: polskie srebro na zakończenie mistrzostw!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 05.03.2023, 19:13

Piękny koniec Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce dla Polski! Jakub Szymański w biegu na 60 metrów przez płotki zdobył srebrny medal, uzyskując czas 7,56. Polak przegrał tylko ze Szwajcarem Jasonem Josephem. 6. miejsce zajął Krzysztof Kiljan.

Ostatnim finałem Halowych Mistrzostw Europy w Stambule była rywalizacja mężczyzn na dystansie 60 metrów przez płotki. Był to dla nas niezwykle ważny finał, w którym na starcie mieliśmy dwóch Biało-Czerwonych: Jakuba Szymańskiego i Krzysztofa Kiljana. Z tym pierwszym wiązaliśmy nawet nadzieje medalowe, bo w pierwszej rundzie pobiegł on 7,65 i miał 4. czas, podczas gdy w  półfinale urwał aż 0,11 sekundy z tego wyniku i miał drugi rezultat. Kiljan w poszczególnych fazach zaliczał dwukrotnie 7,67, co było piątym czasem pierwszej rundy i szóstym półfinałów.

Obok Polaków w decydującym wyścigu biegli Lorenzo Simonelli (Włochy), David King (Wielka Brytania), Just Kwaou-Mathey (Francja), Jason Joseph (Szwajcaria), Enrique Llopis (Hiszpania) i Paolo Dal Molin (Włochy). Szymański na starcie nieco został i wydawało się, że o medale może być bardzo ciężko. Polak jednak miał znakomitą drugą część dystansu i wpadł na metę razem z czołówką wyścigu, choć sporo za Szwajcarem Jasonem Josephem. Polak jednak był drugi i z czasem 7,56 może się cieszyć ze srebrnego medalu. Finiszujący na 6. miejscu Krzysztof Kiljan uzyskał 7,63.