TAURON Liga: cenna lekcja dla Budowlanych od Bydgoszczy
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 05.03.2023, 22:25

Ostatnie mecze nie układają się po myśli Budowlanych - od stycznia przegrały już cztery spotkania, a to dzisiejsze za sprawą zespołu z Bydgoszczy. Ekipa Jakuba Tęczy pokonała łodzianki w trzech szybkich setach - do 22, do 22 i do 19.

Budowlane już na starcie napotkały problemy ze skutecznością swojego ataku. Mimo tego udało im się dorównać kroku rywalkom, bo po serwisie Marty Pol było 4:3. Gospodynie jednak w większości akcji potrzebowały kilku prób, by skończyć swoje akcje, bo bydgoszczanki dobrze czytały zamiary Eweliny Polak. Jeszcze przez moment łodzianki mogły się cieszyć delikatnym prowadzeniem 10:8, ale gdy przyjezdne wprowadziły kosmetyczne zmiany w swojej grze to sytuacja momentalnie się odwróciła. Ładnie prezentowała się Nowakowska, a jej zespół wkrótce odskoczył na 19:16. Miejscowe próbowały jeszcze zmienić bieg tego seta, ale na 25:22 atak wykończyła Łyszkiewicz.

Podobny rezultat zawodniczki Pałacu osiągnęły w drugiej partii. Tam również początek był wyrównany, ale w dużej mierze dlatego, że bydgoszczanki miały chwilowy problem z ustawieniem bloku. Przy stanie 10:8 na zagrywce stanęła jednak Nowakowska i chwilę później był już remis. Gospodynie mogłyby być zupełnie gdzie indziej, gdyby nie skuteczna gra Durul. Sęk w tym, że sama nie była w stanie utrzymać gry do końca i po lepszym fragmencie ofensywy Bydgoszcz prowadziła 17:14. Przyjezdne spokojnie doprowadziły tego seta do ostatniej piłki, którą wykorzystała Nowakowska.

W ekipie Pałacu nie było jednej liderki – cztery zawodniczki regularnie zdobywały punkty i to był główny problem gospodyń, które polegały głównie na Durul. Tym razem Bydgoszcz zaczął budować przewagę znacznie szybciej i po skutecznym zbiciu Łyszkiewicz prowadził już 8:5. Niektóre akcje wymagały dłuższych wymian, bo Budowlane starały się jeszcze jakkolwiek zawalczyć, ale z tak grającymi Nowakowską i Łyszkiewicz trudno było rywalizować. Cały czas utrzymywał się więc dystans dwóch, trzech „oczek”, ale potem znów show w polu serwisowym zrobiła Nowakowska i prowadzenie wzrosło do 18:13. Końcówkę łodzianki jakby zupełnie odpuściły i blok Lewandowskiej potwierdził pewne zwycięstwo podopiecznych Jakuba Tęczy.

Grot Budowlani Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)

Łódź: Polak, Kazała, Pol, Durul, Kukulska, Lisiak, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Łazowska, Kąkol, Fedusio, Gawlak

Bydgoszcz: Nowakowska, Lewandowska, Ter Brugge, Żurowska, Różyńska, Bałdyga, Witkowska A. (libero) oraz Łyszkiewicz, Kobus, Mazurek

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.