NBA: Knicks ponownie lepsi od Celtics
Tongxin Liu/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 06.03.2023, 09:50

Niecały tydzień temu New York Knicks wygrali z Boston Celtics. Dzisiaj ponownie okazali się lepsi, ale do rozstrzygnięcia meczu potrzebne były aż dwie dogrywki. Kolejną porażkę zanotowali San Antonio Spurs, nie zagrał Jeremy Sochan.

Boston Celtics - New York Knicks

Knicks nie przegrali od 11 lutego i w Bostonie mieli szansę na kontynuację serii zwycięstw do dziewięciu. Celtics ostatnio mają sporą obniżkę formy, ale po prowadzeniu różnicą 14 punktów w trzeciej kwarcie wydawało się, że są już blisko wygranej. Gospodarze stracili zapas jeszcze w tej fazie spotkania. W czwartej odsłonie to Knicks mieli 11 oczek przewagi, ale Celtics dogonili rywali po serii 13:2. Jeszcze na pół minuty przed końcem koszykarze z Bostonu przegrywali czterema oczkami, ale dzięki trójce Smarta i akcji 2+1 Browna doprowadzili do dogrywki. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero druga część dodatkowego czasu. Knicks wygrali 131:129, a Celtics zaliczyli trzecią porażkę w czterech meczach. Aż 40 punktów dla Bostonu rzucił Jayson Tatum.

Houston Rockets - San Antonio Spurs

Spurs przegrali kolejne spotkanie i to z jedyną drużyną, którą wyprzedzają w tabeli Konferencji Zachodniej. Zespół z San Antonio już po pierwszej kwarcie przegrywał 24:38 z Houston Rockets. W drugiej odsłonie Spurs rzucili 39 punktów i wrócili do gry. Jednak druga połowa należała do gości, którzy pewnie zwyciężyli 142:110. W składzie San Antonio zabrakło kontuzjowanego Jeremy'ego Sochana.