Eurocup: ostatnia kwarta znowu powodem porażki Arki Gdynia

• Data publikacji: 23.10.2018, 21:50

Asseco Arka Gdynia przegrała swoje kolejne spotkanie w rozgrywkach 7DAYS Eurocup. Tym razem od Arki okazała się lepsza ALBA Berlin, która pokonała gdynian wynikiem 82:68.

Arka na razie przegrała swoje wszystkie spotkania w europejskim pucharze. Dzisiejszy mecz nie był okazją do przełamania, ponieważ Asseco mierzyło się z wicemistrzem Niemiec - ALBĄ Berlin. Niemcy byli ogromnym faworytem tego spotkania, co potwierdzili później na parkiecie.

Arka Gdynia jednak przez większość meczu walczyła jak równy z równym. W każdym razie nie jest to zaskoczenie, gdynianie w każdym meczu przez dłuższy okres potrafią nawiązać walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Potem jednak nadchodzi czwarta kwarta, a z nią zmęczenie i brak wystarczającej koncentracji. Nie od dziś wiadomo, że naprawdę dobrym zespołem jest ten, który potrafi wrzucić wyższy bieg w końcówce spotkania. To samo dziś zrobiła ALBA Berlin, która w czwartej kwarcie zdecydowanie odjechała rywalom i zeszła z parkietu jako zwycięska drużyna.

Na wyróżnienie wśród graczy Arki zasłużył Josh Bostić, który zdobył 18 punktów i trafił 4 na 8 rzutów za trzy. Nie zawiódł również Marcel Ponitka, dla którego europejski puchar może być trampoliną do jeszcze poważniejszej koszykówki. Czego zabrakło? Na pewno Krzysztofa Szubargi, który spędził na parkiecie tylko 12 minut i dorzucił od siebie zaledwie 6 punktów. Jest to wynik zdecydowanie poniżej poziomu Polaka. Zabrakło także Jamesa Florence'a, który ani razu nie trafił zza łuku (0/4), ani z linii rzutów osobistych (0/2). Wśród rywali po raz kolejny mogliśmy zobaczyć jednego koszykarza, który dominuje nad resztą zespołu - tym razem był to Peyton Siva, który zgromadził na swoim koncie 27 punktów, trafiając aż 6/11 rzutów za trzy! Jeśli dodamy do tego 8 asyst w jego wykonaniu wychodzi nam naprawdę świetny wynik.

Kolejny mecz Asseco Arka Gdynia rozegra 31 października z Limoges.

Asseco Arka Gdynia - ALBA Berlin 82:68 (23:16; 17:19; 14:18; 28:15)

Asseco Arka Gdynia: Bostić 18,Ponitka 13, Garbacz 10, Szubarga 6, Łapeta 5, Witliński 5, Florence 4, Dulkys 3, Wyka 2, Upshaw 2