Piłka ręczna – Liga Niemiecka: Magdeburg wytrzymał próbę nerwów, THW Kiel wręcz przeciwnie

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 06.03.2023, 18:34

Jeden z bardziej wyrównanych sezonów Bundesligi trwa w najlepsze! W 22. kolejce doszło do absolutnego meczu na szczycie pomiędzy Magdeburgiem i Fuechse Berlin. THW Kiel natomiast negatywnie zaskoczyło swoich kibiców.

Takie pojedynki jak ten mogą okazać się kluczowe dla losów mistrzostwa. Magdeburg zdał jeden z trudniejszych egzaminów w tym roku, pokonując berlińczyków 34:29. Przewaga gospodarzy z pierwszej połowy pozwoliła na rozegranie stosunkowo spokojnej, drugiej części. Ani przez chwilę nie zanosiło się na spektakularny comeback. Po stronie zwycięzców warto docenić Kaya Smitsa i Gisliego Kristjanssona, którzy bardzo dobrze maskują brak kontuzjowanego Ómara Ingiego Magnússona. Jeżeli Magdeburg wygra dwa zaległe mecze, zrówna się punktami z liderującym Rhein-Neckar Löwen.

SC Magdeburg - Fuechse Berlin 34:29 (15:11)

Drużyna Macieja Gębali po raz kolejny zaskoczyła obserwatorów niemieckiej ligi. Po zeszłotygodniowej wygranej z Magdeburgiem, ich następną ofiarą był kolejny pretendent do mistrzostwa - THW Kiel. Kluczowym momentem starcia okazała się 18. minuta. Wówczas goście wypracowali 4 bramki przewagi, co wybiło kilończyków z rytmu. W dodatku w bramce Lipska rewelacyjnie prezentował się Kristian Saeveraas (34% skuteczności obron). Swój wkład w zwycięstwo dołożył również Maciej Gębala, autor 4 trafień.

THW Kiel - SC FDHfK Leipzig 31:34 (11:16)

Do bardzo emocjonujących zawodów doszło w Flens-Arena. Szósty Flensburg, który walczy o grę w europejskich pucharach, a wcale nie wycofał się ostatecznie z walki o mistrzostwo, podejmował ósmego Hamburga. Wynik oscylował w granicach remisu aż do 52. minuty i to teoretycznie słabsi goście częściej wychodzili na prowadzenie. Końcówka należała jednak do gospodarzy, a przewodzili im Johanes Golla i Aaron Mensing, którzy jako jedyni rzucali gole na ostatniej prostej przed  finałowym gwizdkiem.

SG Flensburg-Handewitt - Handball Sport Verein Hamburg 34:32 (18:19)