NBA: Cavaliers wrócili i pokonali Celtics, kluczowe pudła Williamsa!
Erik Drost

• Data publikacji: 07.03.2023, 12:00

Cleveland Cavaliers pokonali Boston Celtics po dogrywce 118:114 w hitowym starciu poniedziałkowej nocy. Z kolei Philadelphia 76ers ograła na wyjeździe Indianę Pacers 147:143.

Cleveland Cavaliers — Boston Celtics

Spotkania pomiędzy tymi zespołami w obecnym sezonie stały się już prawdziwym, ligowym klasykiem. W dwóch pierwszych meczach górą byli koszykarze "Cavs", którzy wygrywali po dogrywkach, a tydzień temu minimalnie lepsi okazali się Celtics, zwyciężając 117:113. Dzisiaj otrzymaliśmy czwartą odsłonę tej serii, w której doczekaliśmy się trzeciej dogrywki.

Przez większość rywalizacji nic tej dogrywki jednak nie zapowiadało, ponieważ goście na przestrzeni całego meczu mieli po swoje stronie dość wyraźną przewagę, a przed rozpoczęciem ostatniej kwarty prowadzili 92:78. W decydujących dwunastu minutach podopieczni Joe Mazzulli trafiali jednak na zaledwie 25% skuteczności z gry, a Cavaliers wykorzystali tę słabość, odrabiając straty. W samej końcówce rzutem zza łuku popisał się Derrick White (12pkt/3zb), ale w odpowiedzi Donovan Mitchell (40pkt/11zb/4as) trafił oba rzuty osobiste, doprowadzając do remisu 109:109.

Przyjezdni mieli jeszcze sześć sekund na swoją akcję, a przy próbie dobitki sfaulowany został Grant Williams (12pkt/4zb), który tym samym miał szansę zamknąć mecz. Wtedy też doszło do ciekawej wymiany zdań pomiędzy zawodników "Celtów", a Donovanem Mitchellem, w której Williams zapewnił rywala, że trafi obie próby. Jak się jednak okazało, skrzydłowy spudłował oba rzuty, co oznaczało dogrywkę. W niej Cavaliers okazali się zdecydowanie lepsi i ostatecznie wygrali 118:114, zwyciężając rywalizację w sezonie 3-1.

- Nie powinniśmy byli do tego dopuścić. Na trzy minuty przed końcem mieliśmy dwanaście punktów przewagi i trzeba było doprowadzić to zwycięstwo do końca. Ta porażka na pewno nie jest winą Granta Williamsa - powiedział po spotkaniu Malcolm Brogdon.

Dla ekipy z Bostonu była to już trzecia porażka z rzędu, przez co szansa na wygranie Konferencji Wschodniej wyraźnie zmalała. W tym momencie Celtics muszą się bronić przed goniącą Philadelphią 76ers, która ma już tylko jedną porażkę więcej od Bostończyków. Z kolei Cavaliers dzięki wygranej utrzymali się na czwartej pozycji na wschodzie.

Indiana Pacers — Philadelphia 76ers

Sporo emocji było również w rozgrywanym w Gainbridge Fieldhouse meczu pomiędzy Indianą Pacers, a Philadelphią 76ers. Po zaciętym spotkaniu przyjezdni wygrali 147:143, a kapitalnie zaprezentowała się dwójka liderów "Philly", James Harden (14pkt/9zb/20as) oraz Joel Embiid (40pkt/5zb/3as/2prz). W barwach Pacers zdecydowanie najlepszym koszykarzem był Tyrese Haliburton (40pkt/3zb/16as), ale młody rozgrywający był osamotniony w swoich staraniach.

Komplet wyników minionej nocy:

Cleveland Cavaliers — Boston Celtics 118:114 (26:33, 30:35, 22:24, 31:17, 9:5 OT)