Liga Mistrzów: Dybala bohaterem, Juventus wygrywa na Old Trafford!

• Data publikacji: 23.10.2018, 22:51

Juventus wygrał z Manchesterem United 1:0 na Old Trafford! Bohaterem Starej Damy został Paulo Dybala, strzelec jedynego gola w meczu. Dzięki temu zwycięstwu Juventus jest już niemal pewny gry w fazie pucharowej, Włosi potrzebują tylko dwóch punktów.

Spotkanie to od początku budziło sporo emocji. W końcu po raz kolejny na Old Trafford powracał Cristiano Ronaldo, tym razem w biało-czarnych barwach. Po raz pierwszy ze swoim byłym klubem miał zmierzyć się także Paul Pogba, który w Juventusie wyrósł na gwiazdę klasy światowej. O tym, że jest to spotkanie wieczoru decydował również fakt, że miały zmierzyć się dwie potężne marki w świecie futbolu. Niestety tylko Juventus w obecnym sezonie gra na miarę swojej wielkości. Włosi dotychczas wygrali wszystkie spotkania oprócz sobotniego, zremisowanego meczu z Genuą. Manchester United znajduje się obecnie w kryzysie, nawet pomimo remisu z Chelsea na Stamford Bridge, a Jose Mourinho musi drżeć o własną posadę właściwie co mecz.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla Starej Damy. Już w 17 minucie turyńczycy zawiązali dobrą akcję - Cristiano Ronaldo nietypowo dla siebie tym razem wrzucał piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Paulo Dybala, który z kilku metrów bez zastanowienia umieścił piłkę w siatce. 5 minut później mogło być 2:0 dla Juventusu, bardzo dobry strzał z narożnika pola karnego w wykonaniu Cancelo powstrzymał jednak David De Gea, który dzisiaj ponownie udowodnił swoją klasę. Hiszpan miał dzisiaj sporo pracy, ponieważ Juventus umiejętnie budował swoje ataki i z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich. W 39 minucie De Gea po raz kolejny popisał się refleksem, kiedy to najpierw obronił mocny strzał Ronaldo z rzutu wolnego, a następnie odbił dobitkę Blaise'a Matuidiego.

Po przerwie jedyną zmianę jaką dokonał Manchester United to zmiana stron. Obraz gry pozostał taki sam - Juventus mimo prowadzenia na bardzo trudnym terenie dalej starał się zdobywać kolejne bramki. Szczególnie Cristiano Ronaldo miał apetyt na gole. W 52 minucie z kilkunastu metrów uderzył na bramkę rywala, jednak po raz kolejny David De Gea zachował czujność. Kolejne minuty upływały, a mistrzowie Włoch dalej trzymali w dłoni wszystkie karty, nie pozwalając gospodarzom na stworzenie zagrożenia. Niemniej jednak w 75 minucie mieli spore szczęście, kiedy to Paul Pogba oddał niespodziewany strzał i trafił w słupek. Piłka jeszcze odbiła się od głowy Szczęsnego i wypadła poza plac gry. Juventus pod koniec spotkania zdecydował się na zmiany, by dowieźć to skromne, jednobramkowe prowadzenie. Manchester United nie było jednak stać na coś więcej, niż pechowy słupek Paula Pogby. Końcówka meczu to spokojna gra Włochów nastawionych na kontrataki i chaotyczne Czerwone Diabły. W rezultacie to Juventus wywozi z Old Trafford trzy punkty i jest już niemal pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Starej Damie wystarczy już tylko dwa punkty, aby uzyskać przepustkę do 1/8.

Manchester United - Juventus 0:1 (0:1)

Bramki: Paulo Dybala (17')

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw, Pogba, Matić, Rashford, Mata, Martial, Lukaku

Juventus: Szczęsny, Sandro, Bonucci, Chiellini, Cancelo (87' Costa), Bentancur, Pjanić, Matuidi, Cuadrado (81' Barzagli), Dybala (78' Bernardeschi), Ronaldo

Kartki: 77' Young - 59' Matuidi, 83' Chiellini

Sędziował: M. Mazić (Serbia)