PHL: GKS Katowice w półfinale!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 07.03.2023, 21:00

Hokeiści GKS-u Katowice wysoko pokonali w siódmym meczu JKH GKS Jastrzębie-Zdrój i uzupełnili grono półfinalistów Polskiej Hokej Ligi.

GKS Katowice 6:2 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

6', 34' Bępierszcz, 14', 25' Magee, 35' Rompkowski, 60' Olsson - 8' Urbanowicz, 33' Mikyska

To starcie było decydujące o tym kto zagra w półfinale. Większe szasne dawano katowiczanom, którzy nie dość, że grali przed własną publicznością, to jeszcze wygrali poprzedni mecz. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, bo w 6. minucie prowadzenie GKS-owi dał Mateusz Bępierszcz. Chwilę później było już jednak 1:1, a na listę strzelców po podaniu Patryka Pelaczyka wpisał się Maciej Urbanowicz. Pierwsza tercja zakończyła się jednak prowadzeniem gospodarzy dzięki trafieniu Brandona Magee. Kanadyjczyk ponownie trafił na początku drugiej odsłony, a swoje dołożyli jeszcze Bępierszcz i Mateusz Rompkowski. Dla JKH gola zdobył w tej tercji Josef Mikyska, ale to był koniec ich popisów na ten wieczór. Kropkę nad "i", w ostatniej akcji meczu postawił Hampus Olsson, który skierował krążek do pustej bramki.