Liga Mistrzów: Benfica gromi Club Brugge i zagra w ćwierćfinale
Vincenzo.togni

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.03.2023, 23:08

Benfica ograła 5:1 Club Brugge w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu padł wynik 2:0 dla Portugalczyków, którzy tym samym pewnie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Benfica mimo dwubramkowej przewagi z pierwszego meczu nie zmierzała skupiać się na obronie zaliczki. Już w drugiej minucie efektownym "krzyżakiem" do siatki trafił Joao Mario. Sędzia nie mógł uznać jednak gola z powodu spalonego. W 16. minucie po składnej akcji w dogodnej pozycji niecelnie uderzył Florentino. W Belgach rosła frustracja i zaczęli popełniać niebezpieczne przewinienia. Noa Lang otrzymał żółty kartonik, a kilka chwil później powinien dostać drugi, ale sędziemu umknął jego nieczysty wślizg. Końcówka inauguracyjnej odsłony była bardzo efektowna. Najpierw znakomite dogranie Goncalo Ramosa na bramkę zewnętrzną częścią stopy zamienił Rafa Silva, a później to sam napastnik zabawił się z obrońcami i podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie obraz meczu pozostał podobny. Benfica prowadziła grę i wydawało się, że kiedy tylko będą chcieli przyspieszyć, wtedy znów stworzą coś spektakularnego. W 57. minucie dogranie Alejandro Grimaldo wykorzystał Ramos i skompletował dublet. W 70. minucie absurdalny wślizg wykonał Abakar Sylla i turecki sędzia odgwizdał rzut karny. Bramkę z jedenastu metrów zdobył Joao Mario, trafiając w piątym meczu z rzędu w Lidze Mistrzów. Kolejna dobra akcja w 77. minucie przyniosła gola na 5:0. Joao Neves zagrał do Davida Neresa, który strzałem przy słupku wpisał się na listę strzelców. Gościom udało się zdobyć honorową bramkę w 87. minucie. Bjorn Meijer pozazdrościł ładnych trafień i sam zewnętrzną częścią stopy "zerwał pajęczynę". Więcej bramek na Estadio da Luz już nie padło.

Benfica - Club Brugge: 5:1 (2:0)

Bramki: 38' R.Silva, 45+2', 57' Ramos, 71'(k.) Joao Mario, 77' Neres - 87' Meijer

Benfica: Vlachodimos - Grimaldo, A.Silva (88' Verissimo), Otamendi (74' Morato), Bah (63' Gilberto) - Florentino, Chiquinho (63' Neres), Aursnes, R.Silva, Joao Mario (74' Neves) - Ramos

Club Brugge: Mignolet - Mata (62' Odoi), Mechele, Sylla - Meijer, Sowah (75' Nusa), Vanaken (74' Rits), Nielsen, Buchanan - Lang (46' Onyedika), Yaremczuk (62' Jutgla)

Żółte kartki: 29' Otamendi - 18' Yaremczuk, 20' Lang, 43' Sylla, 49' Meijer

Sędzia: Umut Meler