Euroliga: Olympiakos wygrał z Barceloną i wrócił na pozycję lidera

• Data publikacji: 08.03.2023, 22:50

W tym tygodniu rozgrywane są aż dwie kolejki Euroligi. W 27. serii gier rozegrano hitowe spotkanie, w którym Olympiakos wygrał z Barceloną. Po porażce Realu Madrytu zespół z Pireusu wrócił na pozycję lidera.

Mecz praktycznie na szczycie tabeli rozegrano w Pireusie, gdzie spotkały się druga i trzecia drużyna w tabeli. Początek hitu należał do Barcy, która po pierwszej kwarcie prowadziła 20:11. Olympiakos odrobił straty w drugiej części i do przerwy prowadził 29:27. W pierwszej połowie obydwie drużyny miały problemy ze skutecznością, szczególnie w rzutach za trzy punkty. Po zmianie stron gospodarze powoli zaczęli odskakiwać. Na minutę przed końcem ważną trójkę trafił Sasza Wezenkow i było już 70:63. Olympiakos zwyciężył 77:70 i to on, a nie Barcelona sięgnął po 19. zwycięstwo w sezonie.

W poprzedniej kolejce Olympiakos stracił prowadzenie w tabeli z powodu porażki z EA7 Emporio Armani Mediolan. Grecki zespół wrócił na szczyt po porażce Realu Madrytu. W bardzo wyrównanym hiszpańskim starciu Królewscy przegrali 81:85 z Cazoo Baskonia. Zwycięską trójkę z faulem wraz z ostatnią syreną trafił Matt Costello. Zawodnik drużyny z Kraju Basków oddał aż pięć celnych rzutów zza łuku, zdobywając 20 punktów. Panathinaikos miał bardzo trudne zadanie w wyjazdowym meczu z AS Monako, czyli czołową drużyną Euroligi. Szczególnie po słabej ostatniej kwarcie, grecki zespół przegrał 70:84. Mateusz Ponitka z 11 punktami oraz 6 zbiórkami był najlepszym zawodnikiem Panathinaikosu.