PKO Ekstraklasa: Wisła Płock wygrywa w zaległym meczu

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 08.03.2023, 21:00

W zaległym meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock pokonała skromnie Wartę Poznań, a zwycięskiego gola zdobył Mateusz Szwoch.

Od samego początku gra była niezwykel wyrównana. Pierwszą dogodną akcję przeprowadzili "Nafciarze" w 24. minucie, gdy główkował Rafał Wolski, ale z linii bramkowej wybił piłkę Robert Ivanov. Warta odpowiedziała w 39. minucie, po akcji Konrada Matuszewskiego i Miłosza Szczepańskiego. Ten drugi został jednak w porę uprzedzony przez bramkarza Wisły - Krzysztofa Kamińskiego. Zatem do przerwy, na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku było 0:0.

Po zmianie stron podopieczni Pavola Stano jeszcze bardziej przycisnęli. Niespełna dziesięć minut po przerwie gola zdobył Mateusz Szwoch. Fatalną stratę na własnej połowie zanotował Matuszewski, piłkę przejął Dominik Furman i szybko podał do Szwocha, który w sytuacji sam na sam pokonał Adriana Lisa. Sytuacja Warty skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy w 61. minucie, za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Niilo Maenpaa. Poznaniacy walczyli do samego końca, ale brakowało im skuteczności. Mógł być remis, gdyby po błędzie Kamińskiego Ivanov nie trafił w poprzeczkę, a do siatki. Ostatecznie to Wisła zgarnęła cenne trzy punkty.

Wisła Płock - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 54' Szwoch

Wisła Płock: Kamiński - Vallo, Rzeźniczak, Kapuadi, Chrzanowski - Furman, Lesniak, Szwoch (84' Warchoł), Wolski (78' Kolar), Pawlak (69' Drapiński) - Śpiączka (77' Sekulski)

Warta Poznań: Lis - Ivanov, Szymonowicz, Stavropoulos - Matuszewski (66' Kiełb), Luis (72' Savić), Maenpaa, Grzesik - Szczepański (66' Kopczyński), Zrelak (78' Destan), Żurawski (66' Szmyt)

Żółte kartki: 52' Szwoch - 57' Maenpaa, 66' Luis, 84' Szmyt

Czerwona kartka: 61' Maenpaa

Sędziował: Karol Arys (Szczecin)