FIBA Europe Cup: Anwil przegrał w pierwszym meczu

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 08.03.2023, 21:00

Anwil Włocławek przegrał w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu FIBA Europe Cup z Gaziantep Basketbol 85:84. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Turcji.

Faworytem dwumeczu pomiędzy Anwilem Włocławek a Gaziantep Basketbol był turecki zespół. Ćwierćfinałowy rywal polskiej ekipy pewnie triumfował w swojej grupie.

Pierwsze spotkanie rozgrywane było we Włocławku. Polska ekipa miała więc okazję rozpocząć ćwierćfinałową rywalizację przed własnymi kibicami. Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana, ale na samym początku nieco lepiej wyglądali przyjezdni. Turcy objęli prowadzenie w pierwszych akcjach spotkania i bardzo długo je utrzymywali, ale nie byli w stanie odskoczyć na większy dystans od Anwilu. Drużyna z Włocławka zdołała nawet objąć prowadzenie w końcówce pierwszej partii, ale ostatecznie to Gaziantep prowadził 23:22. Po krótkiej przerwie sytuacja włocławian niestety uległa znacznemu pogorszeniu. Goście od początku drugiej kwarty wyglądali bardzo dobrze i krok po kroku uciekali naszym reprezentantom. Gaziantep w pewnym momencie odskoczył nawet na 13 punktów. Anwil zdołał się jednak pozbierać i jeszcze przed końcem pierwszej połowy zbliżył się do rywali na 9 punktów.

Po zmianie stron gracze z Włocławka wyglądali jednak znacznie lepiej. Od samego początku trzeciej kwarty odrabiali straty do przyjezdnych i po raz pierwszy od początkowej fazy spotkania objęli prowadzenie. Niestety radość nie trwała długo, bowiem po chwili Anwil znów minimalnie przegrywał. Niemniej przed startem ostatniej części gry strata włocławian wynosiła tylko jeden punkt. W czwartej kwarcie inicjatywa była po stronie przyjezdnych, ale gospodarze pozostawali w bezpośrednim kontakcie z rywalami. Na minutę przed końcem spotkania Anwil przegrywał 85:79, ale gospodarze nie poddawali się i walczyli do końca. Dobra defensywa i dwie skuteczne akcje Victora Sandersa dały jednak nadzieję. Włocławianie zbliżyli się do Gaziantepu na dystans jednego punktu. Na zegarze pozostawało wówczas 20 sekund. Piłka znów trafiła do Amerykanina, ale ten niestety nie zdołał trafić swojego rzutu.

Ostatecznie Anwil przegrał w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu z Gaziantep Basketbol 85:84. Włocławianie rewanż rozegrają równo za tydzień, ale tym razem będzie to spotkania wyjazdowe.

Anwil Włocławek - Gaziantep Basketbol 84:85 (22:23, 18:26, 24:16, 20:20)

Anwil: Nowakowski 19, Williams 19, Sanders 17, Petrasek 8, Sobin 8, Woroniecki 6, Moore 4, Słupiński

Gaziantep: Dotson 27, Egbunu 16, Hanlan 15, Frankamp 10, Hammonds 5, Ogut 5, Miller-Mcintyre 4, Carmichael 3