Liga Mistrzów: awans Milanu

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.03.2023, 23:25

AC Milan wyeliminował Tottenham w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mediolańczycy zremisowali na Tottenham Hotspur Stadium 0:0, dzięki czemu obronili zaliczkę z pierwszego spotkania.

Mecz w Londynie niestety nie należał do ciekawych. Szczególnie pierwsza połowa przebiegła w wolnym tempie. Więcej pretensji można było mieć do gospodarzy, którzy potrzebowali co najmniej jednego gola, by awansować do ćwierćfinału. Milan skutecznie rozbijał ataki rywali i sprawiał wrażenie zadowolonych z wyniku.

Druga odsłona przyniosła więcej emocji. Szybko prowadzenie objąć mogli goście, ale po strzale Brahima Diaza skutecznie interweniował Fraser Forster. Tottenham od 60. minuty miał fragment lepszej gry. Największe zagrożenie stworzył jednak Pierre-Emile Hojbjerg. Duńczyk silnie uderzył przy bliższym słupku, lecz skutecznie interweniował Mike Maignan. Zespół Antonio Conte skomplikował sobie sytuację w 77. minucie po drugiej żółtej kartce Cristiana Romero. W końcówce obie drużyny stworzyły sobie po jednej szansie. Strzał Harry'ego  Kane'a obronił bramkarz, a chwilę później Divock Origi trafił w słupek. Na Tottenham Hotspur Stadium zabrakło tego, co najważniejsze - goli.

Tottenham - AC Milan: 0:0

Tottenham: Forster - Lenglet, Romero, Davies - Emerson (70' Richarlison), Skipp, Hojbjerg, Perisić (53' Porro), Kulusevski (83' Sanchez), Son - Kane

Milan: Maignan - Hernandez, Kalulu, Thiaw, Tomori - Messias (56' Saeleamekers), Krunić, Tonali - Diaz, Giroud (81' Origi), Leao (89' Rebić)

Żółte kartki: 17', 77' Romero, 21' Lenglet, 90+5' Skipp - 90+3' Thiaw

Czerwona kartka: 77' Romero

Sędzia: Clement Turpin