Tauron Liga: Budowlani lepsze niż Volley. Szczurowska to zbyt mało
Mathieu Nowak, fb.com/dookolasportuu

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 08.03.2023, 23:59

Grot Budowlani Łódź pokonały #VolleyWrocław w stosunku 3:1. Utrudnia to wrocławiankom szanse na awans do ćwierćfinału Tauron Ligi. Najlepszą zawodniczą spotkania została Monika Fedusio.

Już pierwsza partia przyniosła wiele emocji. Na samym początku to gospodynie wyszły na prowadzenie w szczytowym momencie wygrywając już 15:10. Wtedy właśnie łodzianki nabrały wiatru w żagle i odrobiły straty  doprowadzając do remisu 21:21. Końcówka partii należała do gości i to one pomimo znakomitej gry Dominiki Witowskiej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Drugi set ponownie był bardzo wyrównany. Tym razem jednak wrocławianki wyszły z niego lepiej, choć początkowo to Grot Budowlani były bliżej wygranej. Gospodynie doprowadziły do remisu 13:13, a później już nawet na moment nie oddały rywalkom prowadzenia, choć wielokrotnie były tego blisko.

Trzeci set zdecydowanie zdominowały przyjezdne. Grot Budowlani Łódź ani na moment nie dały pomarzyć #VolleyWrocław i szybko uporały się z zespołem z Wrocławia. Tragiczna gra w ataku i jeszcze słabsza w obronie sprawiły, że goście bez problemu zwyciężyły trzeciego seta.

Ostatnia, jak się później okazało, partia meczu początkowo układała się pod dyktando gospodyń. Te w Hali Orbita przy Wejherowskiej doprowadziły do prowadzenia 6:3. Szybko jednak łodzianki postawiły swoje warunki i  wyszły na prowadzenie 16:11. Pięć punktów przewagi dało duży komfort gościom i nie zostawiło większych złudzeń gospodyniom. Grot Budowlani Łódź wygrały czwartą partię 25:23 i przypieczętowały trzy punkty do tabeli Tauron Ligi.

Pomimo znakomitego meczu rozegranego przez Julię Szczurowską, która zdobyła 24 punkty okazało się to zbyt mało, żeby wyrwać, chociaż punkt w tym spotkaniu rywalkom z Łodzi. MVP meczu wybrana została Monika Fedusio.

#VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 26:24, 15:25, 24:26)