NHL: karne w Montrealu

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 09.03.2023, 07:58

Rzuty karne były potrzebne w Montrealu, gdzie miejscowe Canadiens przegrało z Carolina Hurricanes. Decydującą próbę wykonał Jesperi Kotkaniemi.

Canadiens nie walczy o czołowe pozycje w tym sezonie, jednak postawiło twarde warunki liderom Metropolitan Division. Pierwszą tercję wygrali 2:1, prowadząc nawet 2:0, również to gospodarze prowadzili, przystępując do ostatniej odsłony. Niestety zwycięstwa nie udało się dowieźć do końca, bo w 57. minucie wyrównał Jesper Fast. Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry i dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia, w karnych natomiast gracze początkowo wykazali się dobrą skutecznością, a prowadzenie 2:1 ponownie objęli miejscowi. Trzecia kolejka przyniosła odmianę, po stronie Montrealu swojej próby nie wykorzystał Druin, trafił za to Teravainen, o wygranej Huraganów zdecydowała dopiero skuteczna akcja Kotkaniemiego z szóstej kolejki.

Montreal Canadiens - Carolina Hurricanes 3:4k. (2:1, 1:1, 0:1, 0:0d., 2:3k.).

Do karnych doszło też w Saint Paul, gdzie swoje mecze domowe rozgrywa Minnesota Wild, tutaj jednak krążek przez 65 minut nie znalazł się w siatce ani razu. Zwycięstwo Calgary dał udanym pojedynkiem w czwartej serii rzutów karnych Tyler Toffoli.

Minnesota Wild - Calgary Flames 0:1k. (0:0, 0:0, 0:0, 0:0d., 1:2k.).

Łatwe zwycięstwo nad San Jose odniosło na własnej tafli Colorado Avalanche. Lawiny zupełnie zdominowały sytuację na placu gry, w dwóch tercjach strzelili po trzy gole. Trzy asysty okraszone bramką zaliczył Waleri Niczuszkin.

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 6:0 (3:0, 3:0, 0:0).