Liga Konferencji Europy: solidna zaliczka Lecha przed rewanżem
Kwarta [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 09.03.2023, 22:53

Pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Lechem Poznań a Djurgardens IF zakończyło się pewnym zwycięstwem polskiej drużyny. Po golach Milicia i Marchwińskiego padł wynik 2:0.

W poprzedniej fazie rozgrywek Lech wyeliminował norweskie FK Bodo/Glimt, zaś Szwedzi dopiero teraz zaczynają rywalizację w fazie play-off z racji tego, że triumfowali oni w swojej grupie.

Od samego początku to polski zespół kontrolował sytuację na boisku, miał zdecydowanie większe posiadanie piłki, ale nie przekładało się to zbytnio na liczbę kreowanych okazji do wyjścia na prowadzenie. W końcu w 39. minucie Joel Pereira dośrodkował w pole karne piłkę z rzutu wolnego, a świetnym uderzeniem głową popisał się Antonio Milić i pewnie umieścił futbolówkę w siatce "Dumy Sztokholmu". Gol ten ewidentnie nakręcił "Kolejorza", który zdecydowanie ruszył do przodu w poszukiwaniu kolejnych trafień. Blisko zdobycia bramki byli m.in. Michał Skóraś i Mikael Ishak, ale ich strzały nie zatrzepotały w siatce.

Start drugich 45 minut ewidentnie należał jednak do przyjezdnych, którzy tylko do 55 minuty kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Filipa Bednarka. Zawodziła u nich jednak skuteczność. Poznaniacy zdołali przetrwać ten trudny okres i znowu zaczęli powoli kontrolować przebieg gry. W 82. minucie niefrasobliwość defensorów gości we własnym polu karnym wykorzystała dwójka rezerwowych ekipy z Wielkopolski: Adriel Ba Loua i Filip Marchwiński. Iworyjczyk podał piłkę do młodego Polaka, a ten spokojnie ładnym, plasowanym uderzeniem podwyższył rezultat meczu. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz i Lech na rewanż do Szwecji wybierze się w bardzo dobrych humorach i z solidną zaliczką.

Lech Poznań - Djurgardens IF 2:0 (1:0)

Bramki: 39' Milić, 82' Marchwiński

Lech: Bednarek - Milić, Karlstrom, Dagerstal - Rebocho, Murawski, Sousa (72' Ba Loua), Skóraś, Pereira - Ishak, Szymczak (76' Marchwiński)

Djurgardens: Zetterstrom - Bengtsson, Danielson, Gracia (77' Lofgren), Johansson - Berg, Sabović (69' Finndell), Eriksson - Wikheim, Edvardsen (83' Bergstrom), Asoro (83' Radetinac)

Żółte kartki: 60' Murawski, 67' Ishak - 49' Gracia,

Sędzia: Stephanie Frappart