Euroliga: druga z rzędu porażka Barcelony

• Data publikacji: 10.03.2023, 22:35

Od razu po 27. rozegrano 28. kolejkę koszykarskiej Euroligi. W najciekawszym spotkaniu Fenerbahce wygrało 81:73 z Barceloną, która poniosła drugą porażkę w ten weekend.

Najważniejsze spotkanie 28. serii gier rozegrano w Stambule. Piąte w tabeli Fenerbahce podejmowało trzecią Barcelonę. W tym tygodniu zespoły te przegrały odpowiednio z Maccabi Tel Awiw i Olympiakosem. Zespół z Hiszpanii nie chciał powiększyć swojej straty do lidera. Duma Katalonii świetnie weszła w spotkanie i po trzech minutach prowadziła 16:6. W pierwszej kwarcie różnica wynosiła nawet 17 punktów. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli zmniejszać stratę i wyszli na prowadzenie. Końcówka także należała do Fenerbahce, które odskoczyło na kilka minut i wygrało 81:73. Po tej porażce Barca ma już dwa zwycięstwa straty do lidera, a zespół z Turcji zanotował jedną wygraną mniej od hiszpańskiej ekipy.

Na czele tabeli pozostaje Olympiakos, który pewnie wygrał u siebie 102:74 z Bayernem Monachium. Real Madryt w tym tygodniu miał trudne przeprawy z zespołami z swojej ligi. Najpierw przegrał z Cazoo Baskonia, a potem do samego końca musiał walczyć z Walencją. Ostatecznie zespół z Madrytu po wyrównanym spotkaniu zwyciężył 95:91. Walencja po czwartej porażce z rzędu jest w grupie drużyn z liczbą od 15 do 13 zwycięstw, które powalczą o play-offy. Są to kolejno: Cazoo Baskonia, Partizan Belgrad, Maccabi Tel Awiw, Żalgiris Kowno (15 zwycięstw), Anadolu Efez, Virtus Bolonia i właśnie Walencja (13 zwycięstw), a miejscach od szóstego do dwunastego. Tuż za nimi plasuje się EA7 Emporio Armani Mediolan, które po pokonaniu Partizanu zaliczyło szóste kolejne zwycięstwo.

Serię sześciu porażek przełamał Panathinaikos. Grecki zespół sięgnął po pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Christosa Serelisa, pokonując 75:66 Crvenę Zvezdę Belgrad. Drużyna z Aten miała nawet stratę szesnastu punktów, ale odrobiła ją po serii 15:2 oraz poprawieniu skuteczności w rzutach za trzy punkty. Do Panathinaikosu należała głównie ostatnia kwarta, którą zwyciężył 23:11. Mateusz Ponitka w ponad 33 minuty zdobył osiem punktów.