Raw Air - Oslo: Kubacki najlepszy w kwalifikacjach
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 10.03.2023, 17:59

Dawid Kubacki wygrał w Oslo piątkowe kwalifikacje rozpoczynające norweski turniej Raw Air będący częścią Pucharu Świata 2022/2023. Awans do zawodów wywalczyło 6 reprezentantów Polski.

Do rywalizacji w kwalifikacjach do sobotniego konkursu PŚ w Oslo przystąpiło 61 zawodników, wśród których znalazło się 6 Polaków - Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Najlepiej w sesji otwierającej Raw Air spisał się Kubacki, który uzyskał 125 metrów, co dało mu 127,2 pkt. 2. miejsce ze stratą 0,4 zajął mistrz świata z Planicy - Słoweniec Timi Zajc, który lądował pół metra dalej. Czołową trójkę uzupełnił Austriak Stefan Kraft (122,5 m).

6. miejsce ze stratą 8 pkt zajął kolejny z Polaków - Kamil Stoch (122,5 m). Awans do zawodów uzyskali też: 22. Aleksander Zniszczoł (114 m), 39. Paweł Wąsek (108,5 m), 44. Piotr Żyła (107,5 m) i 47. Jakub Wolny (110 m).

Początek sobotnich zawodów o 14:40.