Pięciobój nowoczesny - PŚ: Gutkowski i Stasiak w kairskim finale
UIPM World Pentathlon / Nuno Gonçalves

Pięciobój nowoczesny - PŚ: Gutkowski i Stasiak w kairskim finale

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 10.03.2023, 18:13

Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak awansowali do ścisłego, 18-osobowego, finału pierwszych w tym roku zawodów pucharu świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozgrywane są w Kairze. Przypomnijmy, że triumfator całego cyklu zapewni są pierwszą pięciobojową kwalifikację na igrzyska w Paryżu.

 

Łukasz Gutkowski rywalizował w półfinałowej grupie A. We wczorajszej rundzie zasadniczej szermierki zanotowal 15 wygranych, co dało mu dopiero 25. lokatę w całej stawce. W rundzie bonusowej nasz zawodnik nie wzbogacił konta, przegrywając pierwszą walkę. Zdecydowanie lepiej poszło mu na pływalni, gdzie na dystansie 200 metrów uzyskał czas 2:08.94. Do laser runu przystępował Gutkowski z 12. miejsca w grupie, ale uzyskał w niej najlepszy wynik i awansował na 9. miejsce, które w ostatecznym rozrachunku dało przepustkę do jutrzejszego finału.

 

W grupie B także 9. miejsce wywalczył Sebastian Stasiak. Nasz zawodnik wygrał 18 walk, co dało mu 16. lokatę. W rundzie bonusowej Polak dołożył 2 punkty za wygraną w jednej walce. Na pływalni był 12. z czasem 2:12.13 i do kombinacji przystąpił z 9. lokaty. Dzięki dobremu biegowi i strzelaniu udało się utrzymać to miejsce i awansować do czołowej osiemnastki.

 

W całych półfinałach najlepszy wynik uzyskał Meksykanin Emiliano Hernadez. Wiele powodów do radości mają gospodarze zawodów, którzy do finału wprowadzili aż pięciu swoich reprezentantów. Poniżej lista zawodników, którzy powalczą jutro o końcowy triumf.

 

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.