PlusLiga: ważne zwycięstwo Olsztyna
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 10.03.2023, 22:48

AZS Olsztyn pokonuje Ślepsk Suwałki na ich własnym terenie. Olsztyn kontrolował przebieg całego spotkania i nie pozwolił rywalom na podjęcie walki.

Oba zespoły dzieli w tabeli zaledwie jedna pozycja, zatem kibice z pewnością oczekiwali wyrównanego i pełnego emocji widowiska. Ponadto mecz ten miał bardzo duże znaczenie w kontekście awansów do ćwierćfinałów ligowych, gdyż Ślepsk traci do najlepszej ósemki zaledwie pięć punktów. Pierwszy set zaczął się od zaciętej walki punkt za punkt. Stan ten trwał aż do wyniku 10:10, później siatkarze AZS całkowicie przejęli inicjatywę i zdobyli pięć punktów z rzędu, budując tym samym bezpieczne prowadzenie. Rewelacyjną postawą od pierwszego seta mógł pochwalić się Karol Butryn, który dokładał punkty zarówno w ataku, jak i z pola serwisowego. AZS mimo walki Ślepska zdołał utrzymać przewagę i ostatecznie zwyciężyć prowadząc trzema punktami.

Druga odsłona miała nieco inny przebieg, gdyż do głosu doszli gospodarze meczu. Ślepsk po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie i starał się dyktować warunki gry. Po raz kolejny zaważyła seria pięciu punktów zdobytych przez AZS, dzięki czemu z wyniku 20:19 dla Ślepska, momentalnie zrobiło się 20:24 dla olsztynian. AZS nie wypuścił już z rąk takiej okazji i zwyciężył w secie, znów prowadząc trzema punkami.

Ostatnia partia zaczęła się lepiej dla przyjezdnych, którzy kontrolowali wynik przez większość seta. Suwałki zdołały w pewnym momencie wywalczyć remis i wyjść na prowadzenie, lecz nie byli w stanie utrzymać tego stanu wystarczająco długo. Ponownie końcówka należała do Olsztyna, dzięki czemu mogą oni świętować ważne ligowe zwycięstwo.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

MVP: Karol Butryn