PKO Ekstraklasa: Jagiellonia wygrała u siebie z Górnikiem
Krisgola/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 11.03.2023, 21:55

Jagiellonia Białystok wygrała u siebie mecz 24. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której mierzyła się z Górnikiem Zabrze.

Po 23 rundach obie drużyny miały po 25 pkt, co dawało miejsca tuż nad strefą spadkową. Obie drużyny liczyły jednak na cenne punkty, gdyż porażka oznaczałby spadek do strefy spadkowej. Wczoraj po komplet punktów sięgnęła mająca obecnie 25 pkt Lechia, zaś dziś drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Korona Kielce, która z dorobkiem 26 pkt przesunęła się na 14. miejsce.

Jako pierwszy z prowadzenia cieszył się w sobotnim meczu Górnik. W 23. minucie gola po pięknym uderzeniu zza szesnastki zdobył dla gości Lukas Podolski. Wyrównanie nastąpiło w 28. minucie. Tym razem skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Nene. Tuż przed przerwą faulowanym w polu karnym był Romanczuk. Sędzia po analizie VAR przyznał gospodarzom rzut karny. Dla białostoczan na 2:1 trafił z jedenastki Marc Gual.

W drugiej połowie wynik się już nie zmienił. Blisko gola na 2:2 był w doliczonym czasie gry Podolski, który uderzał głową zza pola bramkowego, ale uderzył obok słupka. Wygrana daje Jagielloni awans na 13. miejsce z dorobkiem 28 pkt. Mający 25 pkt Górnik spadł na 17. miejsce.