WTA Indian Wells: Raducanu pokonała Linette
Jérémy Daniel

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 11.03.2023, 22:00

Magda Linette pożegnała się z turniejem Indian Wells już w 2. rundzie. Pogromczynią Polki okazała się Emma Raducanu, która triumfowała 7:6(3), 6:2.

Faworytką meczu 2. rundy pomiędzy Magdą Linette a Emmą Raducanu była Polka. Linette znakomicie rozpoczęła sezon dochodząc aż do półfinału wielkoszlemowego Australian Open, w którym przegrała z późniejszą triumfatorką - Aryną Sabalenką. Od tego czasu nasza reprezentantka wygrała i przegrała po dwa mecze. Gorzej wyglądała natomiast Raducanu, która nie jest w stanie nawiązać do fantastycznej formy, gdy wygrywała US Open 2021. Brytyjka niemal co chwilę zmaga się z kontuzjami i również w tym przypadku jej występ stał pod znakiem zapytania.

W mecz znakomicie weszła Polka, która wygrała pierwszego gema spotkania do 0. Linette od razu chciała pójść za ciosem i przełamać rywalkę już przy pierwszej okazji. Raducanu zdołała jednak wygrać gema bez konieczności bronienia piłek na przełamanie. W kolejnym gemie naszej reprezentantce mogło zrobić się gorąco. Brytyjka znakomicie rozgrywała punkty jednak w dwóch okazjach nie potrafiła skończyć akcji prostym smeczem i kosztowało ją to utratę szans na przełamanie. Po chwili sytuacja mistrzyni US Open znacznie się pogorszyła, bowiem Linette przełamała ją przy swojej pierwszej okazji. Kolejne dwa gemy padły łupem serwujących. Po nich przy serwisie Polki Raducanu zdołała wypracować sobie kolejną okazję do przełamania i tym razem zdołała z niej skorzystać. Po kolejnych gemach stan seta wynosił 5:5. Partia wchodziła więc w decydujące momenty i doszło do dość kuriozalnej sytuacji. Zawodniczki wymieniły się bowiem przełamaniami do 0 i o wyniku partii decydował tie-break. W nim przełamania uzyskiwała tylko Raducanu i to ona triumfowała w pierwszym secie 7:6(3).

W drugiej partii mecz niestety dość szybko zaczął się wymykać naszej reprezentantce. Po pierwszych trzech pewnie wygranych gemach Brytyjka prowadziła 2:1, a po chwili zdołała wywalczyć pierwsze przełamanie w drugiej partii. Polka niemal natychmiast zdołała wypracować sobie dwie okazje na odrobienie strat, ale nie zdołała ich wykorzystać. Niestety były to jedyne okazje Polki, aby odebrać podanie rywalki. Raducanu grała wówczas znakomicie i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Ostatecznie nie czekała nawet na własne podanie, aby zakończyć mecz i zdołała raz jeszcze przełamać Linette i zakończyć seta wynikiem 6:2.

Emma Raducanu pokonała więc Magdę Linette 7:6(3), 6:2 i awansowała do kolejnej rundy Indian Wells. Być może jest to moment, w którym Brytyjka zacznie wracać na dobre tory, ale należy pamiętać w jej przypadku o kontuzji nadgarstka. Brytyjka zażywała bowiem środki przeciwbólowe jeszcze w końcówce pierwszej partii.

Emma Raducanu (GBR) - Magda Linette (POL)[20] 7:6(3), 6:2