Indian Wells: Świątek ekspresowo w trzeciej rundzie
Carine06/ Wikimiedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.03.2023, 23:37

Iga Świątek wygrała 6:0, 6:1 z Claire Liu w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W kolejnym meczu liderka rankingu zmierzy się z Biancą Andreescu i Peyton Stearns.

Obronę tytułu sprzed roku Iga Świątek rozpoczęła od meczu z Claire Liu. Tenisistki dotychczas mierzyły się ze sobą raz. W 2018 roku w Auckland lepsza w trzech setach była Polka. Wtedy wyżej notowana była 23. latka, ale od tamtego czasu kariery obu tenisistek rozjechały się.

Świątek zaczęła rywalizację od podwójnego błędu. Nie wpłynął on jednak negatywnie na postawę liderki rankingu. Rozstrzygnięcia w inauguracyjnej partii potoczyły się błyskawicznie. W 26 minut młodsza z zawodniczek wygrała 6:0. Zdobyła w tym czasie 25 punktów, przy tylko 7. rywalki. W drugim secie sytuacja na korcie nie zmieniła się. Amerykanka grała bojaźliwie i sprawiała wrażenie bezradnej. Świątek w każdej wymianie starała się zdominować rywalkę. Pomimo tego, że nie każdy atak Polki lądował w korcie, to kolejne gemy zapisywała na swoim koncie tylko liderka rankingu. Po niecałej godzinie gry faworytka miała piłkę meczową na 6:0, 6:0. Amerykanka wybroniła się i efektownym passing shotem wygrała pierwszego gema w spotkaniu. Chwilę później 21-latka zakończyła mecz.

Iga Świątek (POL) [1] - Claire Liu (USA): 6:0, 6: