PKO Ekstraklasa: podział punktów w Gliwicach, Piast zremisował z Lechem

• Data publikacji: 12.03.2023, 17:00

Lech Poznań zremisował w wyjazdowym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice 1:1. Podopieczni Johna van den Broma przegrywali po bramce Michała Chrapka z 64. minuty, ale w doliczonym czasie gry punkt mistrzom Polski strzałem z dystansu zapewnił Nika Kvekveskiri.

Po spotkaniu w Lidze Konferencji Europe holenderski szkoleniowiec Lecha zdecydował się wymienić aż siedmiu piłkarzy, przystępując do rywalizacji w Gliwicach z mocno odmienioną jedenastką. Taki manewr zapewnił poznaniakom więcej świeżości, ale z drugiej strony dość wyraźnie brakowało tutaj zgrania oraz pewności siebie. W pierwszej połowie obie drużyny miały po jednej groźnej akcji, ale zarówno Patryk Dziczek, jak i Michał Skóraś trafiali jedynie w słupek. Z kolei już w piątej minucie gry najlepszą okazję miał Filip Marchwiński, ale w idealnej sytuacji nie trafił z dwóch metrów do pustej bramki.

Po zmianie stron trener "Kolejorza" dokonał trzech zmian, a wprowadzony Joao Amaral kilkanaście sekund po pojawieniu się na murawie sfaulował w polu karnym Arkadiusza Pyrkę. Do jedenastki podszedł Dziczek i choć Bednarek obronił jego uderzenie, to przy dobitce Michała Chrapka był już bezradny i niespodziewanie to Piast prowadził 1:0. Taki wynik utrzymywał się przez następne pół godziny, aż w końcu w doliczonym czasie gry punkt dla mistrzów Polski uratował Nika Kvekveskiri, zdobywając piękną bramkę po strzale zza szesnastki gliwiczan. Podział punktów sprawił, że "Lechici" wyprzedzili Pogoń Szczecin o jeden punkt w tabeli, a Piast ma dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Piast Gliwice — Lech Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: 64' Dziczek — 90+3' Kvekveskiri

Piast: Plach — Pyrka, Mosór, Czerwiński (75' Pereira), Katranis — Tomasiewicz (85' Holubek), Dziczek — Kądzior (78' Hateley), Chrapek (78' Sobczyk), Ameyaw (68' Felix) — Wilczek

Lech: Bednarek — Czerwiński, Satka (61' Gurgul), Salamon, Douglas — Murawski, Kvekveskiri — Ba Loua (75' Sobiech), Marchwiński (62' Amaral), Skóraś (62' Velde) — Ishak

Żółte kartki: 89' Mosór, 90' Pyrka — 45+1' Skóraś, 77' Gurgul, 88' Pereira

Sędzia: Daniel Stefański