UYL: Lech żegna się z rozgrywkami

• Data publikacji: 24.10.2018, 17:28

W rewanżowym spotkaniu młodzieżowej Ligi Mistrzów Lech Poznań ponownie uległ Hercie Berlin, tym razem 2:3 i pożegnał się z rozgrywkami.

Do rewanżowego starcia Lechici przystępowali z nadziejami na odwrócenie losów dwumeczu. Pierwsze spotkanie w Berlinie, choć zakończyło się porażką 0:2, nie odzwierciedlało boiskowych wydarzeń. Poznaniacy stwarzali sobie groźne sytuacje, ale byli bardzo nieskuteczni. Na konferencji prasowej zapowiadali walkę do ostatnich minut. Mecz rozgrywany był na Stadionie Miejskim, gdzie swoje spotkania rozgrywa pierwsza drużyna Kolejorza, która wraz ze zgromadzoną publicznością dopingowała młodych Lechitów.

Niestety, Kolejorz ponownie uległ swoim niemieckim rówieśnikom. Tym razem spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a cały dwumecz 2:5. Hertha bardzo szybko odpowiedziała na odważną grę Lechitów i już w 16. minucie wyszła na prowadzenie. Tempo rozgrywania akcji znacznie spadło, a jeszcze przed przerwą drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Ngankam. Niemający nic do stracenia Lech w drugiej połowie starał się strzelić choć honorową bramkę, co udało się po strzale Sobola z bliskiej odległości. Chwilę później Albrecht trafił na 1:3. Korzystny wynik dla Herthy spowodował, że obie drużyny zaczęły atakować. W 76. minucie dla Lecha trafił Skrzypczak, jednak na więcej Kolejorza nie było w tej rywalizacji stać i młodzi Lechici żegnają się z rozgrywkami UYL. Herhta w następnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary FK Gabala – Sheriff Tyraspol.

Lech Poznań- Hertha Berlin 2:3 (0:2)

Bramki: 57’ Sobol, 76’ Skrzypczak – 16 i 37’ Ngankam, 58’ Albrecht

Lech: Przybysz – Zimmer, Skrzypczak, Andrzejewski, Smajdor – Janiak, Norkowski, Kryg (60’ Białczyk), Bartkowiak (46’ Tupaj), Nowak (60’ Karbownik) – Sobol (84’ Burman)

Hertha: Klatte – Tamim (63’Weber), Baak, Ernesto, Kastrati – Krebs, Albrecht (63’ Gurschke), Michelbrink (80’ Nerlich) – Ramić, Ngankam (46’ Werthmuller), Jastrzembski (63’ Gozusirin)

Żółte kartki: Sobol, Janiak, Skrzypczak – Ngankam, Ernesto

Sędzia: Catalin Gaman (Rumunia)