EBL: ważne zwycięstwo Czarnych Słupsk

• Data publikacji: 12.03.2023, 20:53

W Słupsku rozegrano jedno z ważniejszych spotkań 22. kolejki Energa Basket Ligi. W starciu drużyn walczących o awans do fazy play-off Czarni wygrali 85:73 z Anwilem Włocławek.

Niezwykle ważny mecz w kontekście walki do awans do fazy play-off rozegrano w Słupsku. Ósma w tabeli drużyna Czarnych zmierzyła się z dziewiątym Anwilem Włocławek. Przed tym bezpośrednim starciem obydwa zespoły dzieliło tylko jedno zwycięstwo. Dla Anwilu to wymagający okres, gdyż jest w trakcie rywalizacji play-off w FIBA Europe Cup.

Pierwsza kwarta potwierdziła to, że drużyny grają na wyrównanym poziomie. W otwierającej odsłonie obydwie ekipy miały maksymalnie cztery punkty przewagi - 9:5 dla Anwilu oraz 23:19 dla Czarnych. Po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 25:24 dla gości. Na początku drugiej kwarty włocławianie ponownie odskoczyli na cztery punkty - 30:26. Potem nie zdobyli punktów przez dwie minuty i gospodarze odrobili straty. Czarni trafiali więcej rzutów za trzy punkty. Po trójce Jakuba Musiała prowadzili 40:36. Różnica czterech oczek okazała się maksymalna w pierwszej połowie, po której zespół ze Słupska wygrywał 45:43.

W trzeciej kwarcie Anwil zdobył zaledwie 13 punktów, w tym żadnego w dwóch ostatnich minutach. Ta odsłona zakończyła się miniserią 4:0 Czarnych i ich prowadzeniem 62:56. Czwarta część rozpoczęła się od dwóch trafień Colemana z linii rzutów wolnych, tym samym różnica wynosiła aż osiem punktów. Szybko zmniejszył ją Luke Petrasek po celnej próbie zza łuku. Kilkupunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się w kolejnych minutach. Na trzy minuty przed końcem po akcji Jakuba Schenka było już dziesięć punktów zapasu. Półtorej minuty później polski rozgrywający ekipy ze Słupska trafił zza łuku 80:68, praktycznie zamykając spotkanie. Ostatecznie Czarni wygrali : i zrobili istotny krok w drodze do czołowej ósemki na koniec sezonu zasadniczego. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Luke Petrasek z dorobkiem 23 punktów.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 85:73 (24:25, 21:18, 17:13, 23:17)

Czarni: Schenk 22, Musiał 18, DiLeo 16, Lake 12, Ivey 10, Coleman 4, Chyliński 2, Leończyk 1, Kołodziej, Oleksy, Pluta

Anwil: Petrasek 23, Nowakowski 14, Sobin 10, Greene 8, Sanders 7, Łączyński 5, Williams 4, Moore 2, Bojanowski 0, Woroniecki, Dawdo, Słupiński.