Strzelectwo - ME: Polska drużyna pań ze złotem!

Strzelectwo - ME: Polska drużyna pań ze złotem!

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 13.03.2023, 17:43

Wczoraj zakończyły się rozgrywane w estońskim Tallinie Mistrzostwa Europy w strzelectwie ( dystans 10 metrów). Poniżej krótkie podsumowanie imprezy, z której nasi zawodnicy i zawodniczki przywiozą pięć medali(3-0-2) co przełożyło się na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej imprezy. Rywalizacja toczyła się zarówno w kategoriach seniorów jak i juniorów.

 

W rywalizacji seniorskiej w kategorii pistoletu pneumatycznego ze złotego medalu cieszyła się drużyna pań w składzie Klaudia Breś, Julita Borek oraz Agnieszka Korejwo. Polki po pierwszej rundzie kwalifikacji zajmowały trzecią pozycje za ekipami Włoch i Węgier, ale w drugiej rundzie sytuacja się zmieniła. Tę część eliminacji zwyciężyły Serbki, a drugie były nasze strzelczynie. Oba te zespoły zmierzyły się ze sobą w walce o złoty medal. Tutaj zdecydowanie lepsze były Polki, które zwyciężyły 16:8.

 

Brązowy medal wywalczyła drużyna naszych strzelczyń w kategorii karabinka pneumatycznego. Polki w składzie Julia Ewa Piotrowska, Natalia Kochańska oraz Aneta Stankiewicz w meczu o trzecie miejsce pokonały Węgierki 16:10.

 

Trzy kolejne medale dołączyły nasze drużyny juniorskie. Brązowy medal, po wygranej z Niemcami 17:9 zdobyła drużyna strzelców z pistoletu pneumatycznego w składzie Maciej Zygmuntowski, Wiktor Blada i Wiktor Kopiwoda. Dwa złote medale wywalczyły nasze drużyny strzelców i strzelczyń w kategorii karabinka pneumatycznego. Michał Chojnowski, Jakub Kowalski i Wiktor Sajdak wygrali w finale z Norwegami 16:10, natomiast Maja Gawenda, Julia Mikołowska i Wilhelmina Wośkowiak pokonały również drużynę Norwegii 17:13.

 

W kategorii pistoletu pneumatycznego indywidualnie triumfowali Serb, Damir Mikec i Greczynka Anna Korakaki. Drużynowo złote medale w tej konkurencji wywalczyli Turcy i jak wspominaliśmy wyżej, Polki. W kategorii karabinka pneumatycznego ze złotych krążków cieszyli się Niemiec Maksymilian Ulbrich oraz Norweżka Jeanette Hegg Duestad. Złote medale drużynowo powędrowały do Serbów i Norweżek.

 

W imprezie tej rozdano również osiem przepustek olimpijskich. W rywalizacji panów bilety do Paryża wywalczyły w kategorii pistoletu pneumatycznego Azerbejdżan i Serbia, w kategorii pań Francja i Grecja. Do Francji pojadą również strzelcy z karabinka pneumatycznego z Niemiec i Słowacji oraz strzelczynie z Wielkiej Brytanii i Norwegii. Rozdano również 48 przepustek na zbliżające się Igrzyska Europejskie w Krakowie.

 

Pełne zestawienie medalistów tutaj.