Superpuchar dla Skry!

• Data publikacji: 24.10.2018, 19:03

PGE Skra Bełchatów pewnie pokonała Trefl Gdańsk w walce o pierwsze trofeum w tym sezonie - Superpuchar Polski. W zeszłym sezonie puchar ten również zwyciężyli siatkarze z Bełchatowa. Jest to już ich 4. puchar w historii.

Premierowa odsłona zdecydowanie przebiegła pod dyktando gości. Podopieczni trenera Roberto Piazzy grali solidnie, ale nie widowiskowo. To zawodnicy Trefla prezentowali się poniżej swojego poziomu, co odzwierciedlał wynik tego seta. O tej partii gospodarze zdecydowanie szybko chcieli zapomnieć, bowiem przegrali aż 7-punktową przewagą...

Drugi set był już bardziej wyrównany, jednak wciąż z nieznaczną przewagą bełchatowian. Gra była zacięta, niejednokrotnie toczyła się punkt za punkt. Po 16. punkcie przewagę zaczęły uzyskiwać "pszczółki" i sukcesywnie ją powiększały, spokojnie wygrywając i tę partię.

Trzeci i ostatni set tego meczu to najbardziej wyrównana gra obu zespołów. Lepiej rozpoczęli mistrzowie Polski, ale za chwilę "gdańskie lwy" wyrównały stan, później wychodząc nawet na prowadzenie. Nie do zatrzymania był jednak Mariusz Wlazły, który zdobył w tym spotkaniu aż 22 punkty! To głównie dzięki niemu goście odrobili stratę, później zaczęli prowadzić i zwyciężyli w całym spotkaniu 3:0.