PKO Ekstraklasa: remis Wisły Płock z Widzewem
Bartek23ef/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.03.2023, 21:05

Wisła Płock zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 w meczu kończącym 24. kolejkę PKO Ekstraklasy. Goście doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry.

Runda wiosenna była rozczarowująca dla obu zespołów. Zarówno Wisła, jak i Widzew wygrały dotychczas tylko raz. Cechą wspólną była także nieskuteczna ofensywa. Płocczanie trafili do siatki dwukrotnie, a łodzianie częściej, jednak razili nieskutecznością, która zabrała im kilka punktów. Inauguracyjne kilkanaście minut przebiegło w spokojnym tempie. Żadna z ekip nie chciała się otworzyć, co skutkowało zamkniętym starciem. Pierwsze zagrożenie stworzyli Widzewiacy. W 28. minucie długo rozgrywana akcja zakończona została strzałem Marka Hanouska. Uderzenie Czecha świetnie wybronił Krzysztof Kamiński. Gospodarze odpowiedzieli 10 minut później próbą Kristiana Vallo z dystansu, które również zostało zatrzymane przez bramkarza. Chwilę później płocczanie wyszli na prowadzenie. Zgranie Mateusza Szwocha wykorzystał Rafał Wolski, uderzając przy bliższym słupku. Dla byłego zawodnika Legii Warszawa był to siódmy gol w sezonie, ale dopiero pierwszy w tym roku.

Druga odsłona przypominała pierwsze minuty spotkania. Znów gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a strzałów było jak na lekarstwo. Dość powiedzieć, że na celne uderzenie trzeba było czekać do 84. minuty. Wtedy Juljan Shehu technicznym strzałem z dystansu zagroził bramce Kamińskiego. Golkiper sparował próbę do boku i oddalił niebezpieczeństwo. Spotkanie potrwało kilka minut dłużej niż przeciętny mecz, dzięki sześciominutowej przerwie spowodowanej odpalonymi racami. Niewiele wskazywało na zmianę rezultatu, lecz w szóstej minucie doliczonego czasu goście doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy był Jordi Sanchez. Hiszpan oddał niesygnalizowane uderzenie i dał swojemu zespołowi punkt.

Wisła Płock - Widzew Łódź: 1:1 (1:0)

Bramka: 43' Wolski - 90+6' Sanchez

Wisła: Kamiński - Rzeźniczak, Kapuadi, Chrzanowski - Vallo (79' Sulek), Szwoch, Lesniak, Furman, Tomasik, Wolski (90+4' Warchoł) - Śpiączka (79' Sekulski)

Widzew: Ravas - Stępiński, Szota, Żyro (89' Kreuzriegler) - Milos (79' Sypek), Hanousek, Kun, Ciganiks (79' Zieliński) - Pawłowski, Sanchez, Hansen (57' Shehu)

Żółte kartki: 81' Sulek - 26' Szota, 47' Żyro

Sędzia: Damian Sylwestrzak