PlusLiga: Asseco z kolejnym zwycięstwem

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 13.03.2023, 22:58

Asseco Resovia Rzeszów górująca w plusligowej tabeli pokonała w bieżącej kolejce BBTS Bielsko-Biała. Rzeszów nie stracił seta, lecz po pierwszym secie wygrana nie była tak oczywista, jak mogło by się zdawać.

Resovia jest w tym sezonie w ścisłym gronie kandydatów do walki o Mistrzostwo Polski. Drużyna z Bielska jest natomiast na ostatniej pozycji w tabeli, dotychczas wygrywając jedynie trzy spotkania. Pierwszy set meczu był jednak bardzo wyrównany i pełen emocji. Początkowo oba zespoły grały punkt za punkt, lecz po chwili Asseco zaczęło budować swoją przewagę, którą utrzymywało praktycznie do końca seta. Dopiero w końcówce BBTS odrobił straty i doprowadził do remisu 24:24. Po grze na przewagi ostatecznie zwyciężył Rzeszów, a kropkę nad i postawił skutecznym atakiem Torey Defalco.

Kolejne dwie partie były już całkowicie pod kontrolą siatkarzy z Rzeszowa. Drużynie z Bielska coraz ciężej było postawić się rzeszowianom, których gra cały czas nabierała tempa. W składzie Resovii bardzo dobrze spisywał się atakujący Jakub Bucki, później wybrany na najbardziej wartościowego zawodnika tego spotkania. Ostatecznie obie partie padły łupem Asseco, które triumfowało, prowadząc kolejno ośmioma i sześcioma punktami.

Asecco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:17, 25:19)