NBA: zwycięstwo Bucks w hicie, niespodziewana porażka Celtics
Erik Drost/wikimedia commons

• Data publikacji: 14.03.2023, 09:45

Dzisiaj rozegrano siedem spotkań ligi NBA. W najciekawszym meczu Milwaukee Bucks wygrali 133:124 z Sacramento Kings. Niespodziewaną porażkę z Houston Rockets ponieśli Boston Celtics.

Sacramento Kings - Milwaukee Bucks

Bucks zmierzyli się na wyjeździe z Sacramento Kings, czyli trzecią drużyną Konferencji Zachodniej. Gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:0. W drugiej kwarcie różnica wzrosła nawet do piętnastu punktów. Jednak zespół z Milwaukee odrobił straty i przed ostatnią częścią rywalizacja rozpoczęła się jakby od początku, W końcówce Bucks przechylili szalę zwycięstwo na swoją korzyść i triumfowali 133:124. Lider Konferencji Wschodniej mógł liczyć jak zwykle na Giannisa Antetokounmpo, który zdobył 46 punkty. Dla Kings triple-double (23 pkt, 17 zb, 15 as) zanotował Domantas Sabonis.

Houston Rockets - Boston Celtics

Dzisiaj zwiększyła się strata Boston Celtics do Milwaukee Bucks. Wicelider na Wschodzie bardzo niespodziewanie przegrał w Houston. Rockets odnieśli dopiero 16. zwycięstwo w sezonie i zamykają tabelę Konferencji Zachodniej. W trzeciej kwarcie Rockets mieli 13 punktów przewagi, ale Celtics wrócili do gry o wygraną. Po wyrównanej końcówce triumfowali gospodarze, a rzutu na dogrywkę w świetnej sytuacji nie trafił Jayson Tatum.