Snowboard - PŚ: Kwiatkowski poza finałami i bez wygranej w klasyfikacji
Ewelina Orzeł

• Data publikacji: 15.03.2023, 14:08

Aleksandra Król zajęła szóste miejsce w ostatnich zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w tym sezonie. Oskar Kwiatkowski odpadł już w kwalifikacjach i stracił prowadzenie w klasyfikacji łącznej tej konkurencji.

Rogla była przedostatnim przystankiem Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim, ale ostatnim w gigancie równoległym. Oskar Kwiatkowski w Bakuriani został mistrzem świata, ale także prowadził w klasyfikacji generalnej tej specjalności. Jego przewaga nad drugim Andreasem Prommeggerem wynosiła 27 punktów, a nad trzecim Rolandem Fischnallerem - 90. Po błędzie w kwalifikacjach Polak był dopiero 40., więc nie zdobył punktów. Odpadł również Michał Nowaczyk, który uplasował się na 21. miejscu. Do fazy pucharowej weszła jedynie czwarta w klasyfikacji Aleksandra Król, która osiągnęła szósty czas. Olimpia Kwiatkowska zajęła 20. miejsce, a Maria Chyc była 26.

W finałach mogliśmy śledzić jedynie poczynania Aleksandry Król. W 1/8 finału nasza snowboardzistka wygrała z Niemką Melanie Hochreiter. Jednak w ćwierćfinale przegrała z wyżej rozstawioną mistrzynią świata Tsubaki Miki. Tym samym Król została sklasyfikowana na szóstej pozycji. W klasyfikacji gigantowej Polka zajęła czwarte miejsce. Dzisiaj w Rogli triumfowała Sabine Schoeffmann, która w finale pokonała Ester Ledecką. Czeszka wróciła do zawodów po raz pierwszy od igrzysk w Pekinie. U mężczyzn wygrał Roland Fischnaller, który sięgnął także po triumf w klasyfikacji generalnej giganta równoległego. Oskar Kwiatkowski spadł z pierwszej na trzecią pozycję.