FIBA Europe Cup: Anwil Włocławek w półfinale rozgrywek!
Wojciech Figurski/400mm.pl

• Data publikacji: 15.03.2023, 19:50

Anwil Włocławek awansował do półfinału FIBA Europe Cup. Polski zespół miał punkt straty po pierwszym meczu, ale na wyjeździe wygrał 91:75.

W poprzednim tygodniu w pierwszej części dwumeczu ćwierćfinału FIBA Europe Cup koszykarze Anwilu Włocławek przegrali w Hali Mistrzów 84:85 z Gaziantepem. Cel na rewanż w Turcji dla polskiej drużyny był jeden - zwycięstwo przynajmniej dwoma punktami. Oznaczałoby to awans do najlepszej czwórki rozgrywek. Po wyrównanym początku, w szóstej minucie Anwil odskoczył na 10:5. Tym samym w dwumeczu to polski zespół znajdował się z przodu. Tak było również na zakończenie pierwszej odsłony - 18:14.

W drugiej kwarcie różnica na korzyść gości jeszcze się zwiększyła. Po trójce oraz wsadzie Luke'a Petraska włocławianie wypracowali dwucyfrową przewagę - 27:16. Na dwie minuty przed przerwą Phil Greene dał Anwilowi prowadzenie liczące aż 18 punktów. W końcówce pierwszej połowy Gaziantep odrobił część strat i przegrywał 33:43 po serii 10:2. Jednak i tak zapas podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza był znaczący.

Druga połowa rozpoczęła się od siedmiu punktów dla ekipy z Włocławka, która prawie odbudowała swoją najwyższą przewagę. Od wyniku 33:50 gospodarze odpowiedzieli serią 7:0 i różnica wróciła do dziesięciu oczek. Potem turecki zespół zmniejszył różnicę nawet do sześciu punktów - 48:56. Anwil odpowiedział zdobyciem siedmiu kolejnych punktów. Trzecia kwarta zakończyła się, a czwarta rozpoczęła od rzutu zza łuku Phila Greena. Wówczas polska drużyna prowadziła już 69:51 i była blisko awansu.

W czwartej kwarcie różnica powiększyła się jeszcze do dwudziestu punktów. Ostatecznie Anwil Włocławek pewnie wygrał 91:75 i także triumfował w dwumeczu 175:160. Dzisiejsze wyjazdowe zwycięstwo dało polskiej drużynie przepustkę do półfinału rozgrywek FIBA Europe Cup. W 1/2 finału włocławianie zagrają z Karhu Basket. W meczu w Turcji najwięcej punktów dla Anwilu zdobył Victor Sanders (19 pkt.).

Gaziantep - Anwil Włocławek 75:91 (14:18, 19:25, 18:23, 24:25)