Kolarstwo torowe - PN: Polacy bez rewelacji na rozpoczęcie zmagań w Kairze

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 15.03.2023, 20:00

W Kairze rozpoczęła się kolejna runda Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Na początku zmagań w konkurencjach drużynowych i indywidualnych Polacy nie odegrali kluczowych ról.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji odbyły się kwalifikacje w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet oraz mężczyzn. Niestety żaden z naszych zespołów nie zdołał awansować do pierwszej rundy. Wiktoria Pikulik, Olga Wankiewicz, Patrycja Lorkowska oraz Karolina Karasiewicz z rezultatem 4:36,208 zajęły 10. miejsce. Natomiast Filip Prokopyszyn, Patryk Rajkowski, Konrad Waliniak oraz Adam Woźniak osiągnęli czas 4:14,691, co przełożyło się na 13. lokatę. Następnego dnia rozegrano finały w tej konkurencji. U pań w rywalizacji o pierwsze miejsce zmierzyły się Francuzki oraz Nowozelandki. Ostatecznie lepsze o ponad sekundę były reprezentantki Francji. Najniższy stopień podium przypadł Niemkom. Wśród mężczyzn prym wiedli Duńczycy, którzy w wyścigu o triumf w całych zawodów pokonali Francuzów. Podobnie jak u kobiet trzecie miejsce zajęli Niemcy.

Lepiej naszej kadrze wiodło się w sprincie drużynowym. Polki w składzie Marlena Karwacka, Urszula Łoś oraz Nikola Sibiak były szóste w kwalifikacjach, co oczywiście dało awans do pierwszej rundy. W niej rywalkami naszych reprezentantek były Niemki. Niestety te okazały się dla naszej trójki za mocne i o ponad sekundę pokonały Polki.  Same Niemki znalazły się finale, w którym jechały z Chinkami. Ostatecznie to Azjatki zostały zwyciężczyniami po świetnym ostatnim okrążeniu w ich wykonaniu.

W rywalizacji mężczyzn Maciej Białecki, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki z ósmym czasem awansowali do pierwszej rundy, jednak w niej czekało na nich niewiarygodnie trudne zadanie, ponieważ ich przeciwnikami byli Holendrzy. Zgodnie z przewidywaniami nie dali oni szans Polakom, pokonując ich z ponad sekundowym zapasem. Sami Holendrzy oczywiście triumfowali w całej rywalizacji, po wygranej z Francuzami.

Pierwszą indywidualną konkurencją podczas zawodów w Kairze był wyścig eliminacyjny kobiet. Na starcie stanęła Patrycja Lorkowska, która po przyzwoitej jeździe zajęła 11. pozycję. Bez większego zaskoczenia po zwycięstwo sięgnęła Jennifer Valente. Podium uzupełniły Victoire Berteau i Sophie Lewis. Wyścig eliminacyjny mężczyzn kompletnie nie poszedł po myśli Filipa Prokopyszyna, który był dopiero 22. Po wygraną sięgnął William Tidball.