Koszykówka: zwycięska Wisła, zimny prysznic mistrzyń Polski

• Data publikacji: 24.10.2018, 21:20

Polskie kluby rozpoczęły dzisiaj zmagania w grupowych rozgrywkach Euroligi i EuroCup Women. Na początek cieszymy się z jednego zwycięstwa, a od porażki zmagania w europejskich pucharach zaczynają koszykarki CCC Polkowice.

Krakowska Wisła przegrała minimalnie walkę w eliminacji do Euroligi, więc w tym sezonie będzie walczyć o jak najlepszy wynik w rozgrywkach EuroCup Women. Inauguracja wyszła krakowiankom bardzo dobrze, choć pewnie nadal pozostaje niedosyt po przegranych eliminacjach zaledwie punktem. Miejmy nadzieję, że polski klub długo będzie grał w EuroCup i tym sobie odbije niepowodzenie w Eurolidze. Pierwszy krok został zrobiony. Wisła od początku dobrze prowadziła grę i powiększała swoją przewagę. Na przerwę obie drużyny przychodziły przy stanie 43:23. W drugiej połowie krakowiankom pozostawało bronić zaliczki, co skutecznie uczyniły i mogą się cieszyć z pierwszego triumfu w tegorocznych zmaganiach w Europie.

W odmiennych nastrojach są mistrzynie Polski. Koszykarki CCC Polkowice w ubiegłym sezonie także grały z Bourges Basket i wtedy pokonały ekipę z Francji. Dzisiaj jednak ten mecz zdecydowanie nie poszedł po myśli polkowiczanek. I to już od samego początku "Pomarańczowe" grały źle i nieskutecznie. Bourges Basket szybko uzyskał przewagę, którą z czasem powiększał. Dopiero w ostatniej kwarcie obudziły się zawodniczki CCC, ale było za późno. Zdecydowane zwycięstwo rywalek na pewno psuje nastroje w polkowickiej ekipie, która w tym sezonie chciałaby awansować do fazy play off Euroligi.